לאחר ריבוי מקרים של אי טיפול ראוי הפעוטות, סיכמו ראש הממשלה ושר החינוך כי החל מהממשלה הבאה יועבר האגף למעונות יום לאחריותו של משרד החינוך. פרץ: "ההגנה על הילדים צריכה להיות על כל הרצף, אנחנו צריכים לדאוג שהילדים שלנו יהיו מוגנים בכל מובן"

ראש הממשלה בנימין נתניהו סיכם היום (שני) עם שר החינוך רפי פרץ כי החל מהממשלה הבאה יועבר האגף למעונות יום לאחריותו של משרד החינוך. "מעבר למצלמות, הכשרת פעוטונים ופיקוח יסודי – סיכמתי עכשיו עם שר החינוך רפי פרץ שאנחנו נעביר את תפעול מעונות היום למשרד החינוך", אמר נתניהו.

שר החינוך, רפי פרץ מסר כי, "אני מודה לראש הממשלה על שנענה לבקשה שלנו והחל מהממשלה הבאה התחום יעבור לידי משרד החינוך. הנחתי את מנכ"ל המשרד מר שמואל אבואב על מנת לקלוט את המעונות במשרד. אחד הדגלים שהנפנו עם כניסתנו למשרד החינוך זה עניין המוגנות. ההגנה על הילדים צריכה להיות על כל הרצף, מגיל לידה, דרך מעון, בתי הספר היסודיים והתיכוניים. אנחנו צריכים לדאוג שהילדים שלנו יהיו מוגנים בכל מובן. משרד החינוך הוא המקום המקצועי והאיכותי ביותר לפקח גם על גילאי לידה עד 3".

שר הרווחה והעבודה חיים כץ בירך על המהלך וסיפר כי בישיבת הממשלה האחרונה הוא פנה לראש הממשלה וביקש ממנו להעביר לרשות משרד החינוך את הפדגוגיה והפיקוח על מעונות היום "לטובת איחוד השורות בתחום הטיפול של ילדי ישראל". עם זאת, הוא ביקש מנתניהו כי תחומי הרישום, הסבסוד והבינוי יישארו באחריות משרד העבודה. כמו כן הוא עדכן כי בעוד יומיים הוא ייפגש עם ראש הממשלה כדי לתאם את העברת האחריות.

דבריו של נתניהו מהווים בשורה עבור ההורים ומדובר בצעד חשוב לקידום הנושא אך בינתיים בשטח המצב עדיין קשה. בכנסת הקודמת עברו שני חוקים משמעותיים בתחום שיכנסו לתוקף בעוד כחודשיים עם פתיחת שנת הלימודים – חוק הפיקוח שמטרתו להביא להסדרת מערך הפיקוח והרישוי הממשלתי על מעונות היום וחוק הצבת המצלמות במעונות היום שיחל בספטמבר באופן וולונטרי במה שמוגדר כ"שנת הסתגלות".