Adam Shuldman/Flash90

מחאת העדה האתיופית התחדשה; המשטרה: "לא נאפשר התפרעות"

יותר משבוע לאחר שהנער סלומון טקה נורה למוות בידי קצין משטרה, ההפגנות התחדשו בכמה מוקדים בארץ ובכיכר רבין תתקיים עצרת מרכזית. במשטרה קראו למפגינים לנהוג באיפוק: "נפעל בתקיפות מול התפרעויות שיכוונו כלפי שוטרים או אזרחים"

18:00 – כ-400 מפגינים מהעדה האתיופית החלו בצעדה מצומת עזריאלי לכיכר רבין בתל אביב. בעקבות הצעדה חסומים לתנועה קטעים ברחובות קפלן ואבן גבירול, והם ייפתחו מחדש בהתאם להתקדמות הצועדים.

משטרת ישראל נערכת להתחדשות הפגנות בני העדה האתיופית ומסרה כי, "תאפשר מחאה לגיטימית, אולם לא תאפשר ותפעל בתקיפות מול התפרעויות והפרות סדר אלימות שיכוונו כלפי שוטרים או אזרחים באשר הם, במטרה לשמור על שלום הציבור ובטחונו". עוד נמסר כי, "משטרת ישראל תמשיך לאפשר את חופש הביטוי והמחאה כחוק".

במשטרה ציינו כי, "המשטרה ניהלה ועודנה מנהלת שיח רציף ומאמצי הידברות ממושכים במטרה למנוע אלימות מכל סוג שהיא, ובפרט פגיעה בשוטרים, אזרחים ורכוש. לצערנו, בשבוע שעבר חלק מהמוחים ניצלו זאת לביצוע מעשי אלימות וונדליזם, כלפי שוטרים ואזרחים והמשטרה עצרה עשרות חשודים".

מארגני המחאה הודיעו כי החל מהשעה 17:00 תתקיים תהלוכת מחאה שאושרה על ידי המשטרה מצומת עזריאלי לכיכר רבין שבסיומה תתקיים בכיכר עצרת. מסלול התהלוכה: מצומת עזריאלי על רחוב קפלן לכיוון מערב עד רחוב אבן גבירול, ימינה לרחוב אבן גבירול לכיוון צפון עד כיכר רבין. המשטרה צפויה לחסום לתנועה את רחוב קפלן ממזרח למערב מעזריאלי לאבן גבירול. ציר התנועה החסום לטובת התהלוכה, ייפתח לתנועה בהתאם להתקדמות הצועדים.

לפי הודעת מטה המאבק של בני העדה האתיופית, בשעה 17:00 יחסמו המפגינים את צומת עזריאלי בתל אביב, צומת גהה בפתח תקווה, כביש החוף בין פולג לאיקאה וצומת הנגב בבאר שבע. בשעה 18:00 יחסמו המפגינים את צומת קסטינה בקרית מלאכי, כביש 38 בבית שמש וצומת פלוגות בקרית גת, ובשעה 19:00 יחסמו המפגינים את כביש 431 ליד ראשון לציון. הפגנות יערכו במוקדים נוספים.

בתוך כך, לנציגי המשפחה של סלומון טקה ועורכי דינם נאמר היום כי הדוח הבליסטי מצביע על כך שהכדור אכן פגע בקרקע לפני שניתז לכיוונו של טקה. עורכי הדין ביקשו לקבל לידם את הדוח ולהעבירו לחוקר בליסטי מטעמם. כמו כן בפגישה עם נציגי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) עודכנה המשפחה כי הייתה מצלמה אחת שנכללה בחומרי החקירה ולא ידוע על תיעוד נוסף של האירוע.

8 תגובות

להכניס את השוטר לכלא זה מה שצריך
מחאה צודקת לא לנהוג באלימות

אתה מונח במה שקרה עים השוטר במפגש עים הבחור האתיופי שנהרג שאתה זורק אותו לכלא

לך קיבינימט אותך צריך לשים בכלא לא שום שוטר

זה הנער 12 שנורה על ידי שוטר בעדה אתיופית וכבר בעבר נמצא שהשוטרים רוצחי נעורים אתיופים לא אני קבעתי בית משפט אז מה כולם טועים וגם החרדי שהתקף זה תקין והילד המיוחד בירשלים איזה צדיקים השטורים צריך לעשות סדר בתוך המשטרה שלנו לשלוח הביתה את השטורים הגזענים שלא משנה להם בין אתיופי לחרדי רק תאוות הדם שלהם זה מה שמעניין אותם

לגזען, לך הבייתה. אל תטיף מוסר כל עוד אתה בעד השוטר הפושע שרצח בדם קר בנאדם ועוד יהודי. וכדאי לך לא להעיז בכלל להגיב באתר שלנו היהודים החרדים לדבר השם. לא קוראים תגובות של עם הארץ שמסייע לפשע המאורגן של השלטונות. פשוט זוועה. חבל שלא יצא לך להיות בגטו ובמחנה השמדה. כבר היית מדבר אחרת.

לכל המגיבים היקרים
כדאי לכם להגיהה את הנכתב טרם השליחה או לתת למישהו לעבור על זה. יהיה הרבה יותר נעים לקרוא. תודה

לגזען. כדאי שתרחיק עצמך מלהגיב באתר זה כי אנחנו נקיי כפיים באתר זה ולא נכניס לכאן אנשים מלוכלכים כמוך שאין להם שום שמץ של יראת שמים ויהדות בפיהם.

שה' יצילנו מכל מיני פגעים ושוטרים רעים

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *