יו"ר תל"ם נשמע בהקלטה שוב מבקר את ייו"ר יש עתיד וקורא לו לוותר על הרוטציה: "אמרתי את עמדתי ברביעייה לפני כמה שבועות". גנץ בתגובה לפרסום: "אנחנו ממשיכים על פי ההסכם, בשותפות. אני עומד בראש כחול לבן, בשותפות עם יאיר"

המשבר ב'כחול לבן' נמשך, יו"ר תל"ם ח"כ בוגי יעלון נשמע שוב תוקף את יו"ר יש עתיד יאיר לפיד על חוסר הסכמתו לוותר על הרוטציה. בהקלטה שפורסמה הערב ב'חדשות 12' נשמע יעלון אומר כי, "ברביעייה לפני כמה שבועות.. אז עמדתי נאמרה. אני יכול להגיד ש.. חוץ מיאיר לפיד שבעד הרוטציה, אף אחד לא בעדה".

בראיון לאחר מכן ל'חדשות 12' הגיב יו"ר כחול לבן, בני גנץ, לפרסום ואמר כי, "היה דיונים בזמנו, היה דיבורים, גם בוגי אמר את זה בקולו. 'כחול לבן' זה גוף גדול, הנהגה רחבה, יש דיונים, זה תקין, זה בסדר, אותו דיון, כמו עוף החול ישוב לדבר עד סוף מערכת הבחירות הזו. זה אותו מבנה שהביא אותנו לשלושים וחמישה מנדטים, בהישג הקודם".

"יאיר הוא איש רציני, הוא איש מנוסה, הוא מבין פוליטיקה, בתורו הוא יהיה ראש ממשלה מצוין. אנחנו ממשיכים על פי ההסכם, בשותפות, יודעים להכיל את הבדלי הדעות". עוד הוסיף גנץ כי, "אני עומד בראש כחול לבן, בשותפות עם יאיר ועם החברים האחרים, זה מה שהיה בפעם הקודמת, זה מה שיקרה עכשיו. אתם תראו איך המערכת הזאת נכנסת לפעולה ומתכוונת לנצח כי צריך לנצח".

 

לפיד ליעלון: "בוא נפתח את ההסכם שהביא למפלגה שלך חמישה מנדטים"

 

כזכור, בעבר פורסמו ציטוטים של יעלון אומר כי, "לפיד הלך על קמפיין נגטיבי, קמפיין של שנאה שעשה לנו נזק. הוא פגע בציבורים שבקלות יכולים היו למצוא בית בכחול לבן, או להפוך לשותפים שלנו בעתיד. הרוטציה שלו על ראשות הממשלה עם בני גנץ השפיעה על מצביעים לרעה. זה מגובה בסקרים, גם עכשיו".

מספר שלוש המשיך אז במתקפה על מספר שתיים ברשימה, "יש לא מעט אנשים מהמרכז והימין שהיו רוצים ויכולים להצביע 'כחול לבן', אבל חוששים מהעמדות שלו. הוא מצטייר יותר אנטי. חשבנו שהוא יהיה גורם מחבר, אבל יש מי שמושכים אותו שמאלה". עוד הוסיף יעלוו בשיחות שקיים כי, "יאיר לפיד הפך לנטל על מפלגת כחול לבן, חשבנו שהוא יעזור לנו להמריא, אבל לא ממש".

מטעמו של יעלון נמסר אז בתגובה לדברים, כי "כחול לבן תתמודד בבחירות הקרובות בראשות בני גנץ, ומאחוריו הנהגה חזקה ומאוחדת, במטרה להרכיב את הממשלה הבאה לטובת אזרחי מדינת ישראל. יאיר לפיד הוא חבר ושותף לדרך. אני ממליץ ליריבינו הפוליטיים להתמקד בדעת הקהל ולא להמציא סכסוכים דמיוניים".