בשלוש השנים האחרונות סוכלו שורה של פיגועים שתכננו האיראנים ודאע"ש בשורה של מדינות. ישראל העבירה את המידע לגופי הביון באותן המדינות. 12 מהפיגועים הללו סוכלו על אדמת טורקיה. מדובר בתקופה שבה לא היה קשר רשמי עם הטורקים

הערב (שלישי) פורסם לראשונה בערוץ 12 על ידי העיתונאי ניר דבורי, כי בשלוש השנים האחרונות סוכלה שורה ארוכה של פיגועים שתכננו האיראנים ודאע"ש בשורה ארוכה של מדינות.

מדובר על 20 מדינות ו-50 פיגועים. ישראל העבירה את המידע לגופי הביון באותן המדינות. 12 מהפיגועים הללו סוכלו על אדמת טורקיה.

מדובר בתקופה שבה לא הייתה מערכת יחסים רשמית עם הטורקים וארדואן אף התבטא בחריפות נגד מדינת ישראל. בכל זאת שירותי הביטחון הישראליים העבירו את המידע לטורקיה.

יו״ר הכנסת יולי אדלשטיין אמר בתגובה לחשיפה: "מסתבר שלא רק אזרחי ישראל חבים למוסד תודה. מעניין אם הרודן ארדואן יואיל בטובו להודות על הצלת חיי אזרחיו. ספוילר: לא".

ראש המוסד התייחס לפני כעשרה ימים לאיום האיראני הכולל באזור ואמר: "בשבועות האחרונים התחוללה שורה של התקפות על מתקני דלק ומיכליות, הדיון בשאלה מי אחראי להתקפות הוא דיון חיוני, אבל אני אומר בוודאות כי איראן עומדת מאחורי התקפות אלו – הן אושרו על ידי ההנהגה האיראנית והוצעו לפועל על ידי משמרות המהפכה. איראן ממשיכה לראות בטרור כלי השפעה לגיטימי . המוסד ואגף המודיעין לוקחים חלק עמוק בחשיפת מזימות איראניות ופועלים שכם אל שכם עם ארגוני המודיעין המובילים בעולם. להבערת האש במפרץ הפרסי מצטרף משהו חמור בהרבה – איראן מגדילה את היקף הפקת האורניום.

הדרג המדיני הנחה להאיץ את הייצור בצנטריפוגות". הוא המשיך וסיפר "את ארכיון הגרעין לא שמרנו לעצמנו אלא שיתפנו אותו עם מרבית סוכנויות הביון ולגורמי מחקר על מנת שיתרשמו הם ללא פרשנות וללא מתווכים. אחד הצוותים שנחשף הוא צוות אמריקאי באפריל השנה. הם פרסמו דוח עם תוצאות דומות לנו -מהמסמכים מאשרים כי בכירים איראנים החליטו בסוף ה-90 לפתח נשק גרעיני. איראן קיבלה עזרה ממספר לא מבוטל של מדענים זרים. המבצע הוא חלק מתכנית גדולה של המוסד כנגד תכנית הגרעין האיראני. בכל רגע נתון בהתאם יכולה איראן לחדש את הפרויקט. גם שההסכם בתוקף איראן מאיימת להפר אותו. לא ההסכם, אלא הנחישות היא המחסום בין איראן לפצצה."