צילום: צילום: Abed Rahim Khatib / Flash90

מתיחות בדרום: ארגון הטרור חמאס ערך תרגיל פתע רחב היקף

ארגון הטרור חמאס פרס מחסומים בעזה, הטיל עוצר וסגר את הגבולות. ככה"נ מדובר בתרגיל של חמאס המדמה תקיפה ישראלית. צה"ל פרסם תיעוד מהמנהרה שנחשפה. במקביל, מתגבשת במערכת הביטחון תוכנית פינוי תושבים בעת הסלמה ביטחונית
 • מעוכבי שידוך? הגאון הרב אזרחי נחלץ לעזרתכם: 'ברווח בקרוב ובנקל'

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

ארגון חמאס ערך הערב (שלישי) תרגיל פתע גדול המדמה איום ביטחוני גדול ברצועת עזה. כחלק מהתרגיל הועלתה רמת הכוננות והוטל עוצר ברחובות. בנוסף סגר חמאס את הגבולות הימיים והיבשתיים. כמו כן מנגנוני הביטחון בעזה העלו את רמת הכוננות שלהם והתפרסו באופן פתאומי בצמתים ברצועה. טרם נמסרו פרטים על המצב אך נבדקת האפשרות שמדובר בתרגיל שמדמה כניסה ישראלית לרצועת עזה.

התרגיל התקיים על רקע חשיפת תוואי מנהרה נוסף אמש ברצועת עזה. דובר צה"ל מסר כי במהלך בניית המכשול התת-קרקעי בגבול הרצועה, נחשף תוואי מנהרה נוסף שחפרו ארגוני טרור לשטח ישראל. המנהרה התגלתה בצד הישראלי של גדר המערכת, או בקרבתו, בדרום הרצועה. האזור נסגר לתנועה וצה"ל סורק את המנהרה מעל ומתחת לפני השטח. בימים הקרובים ימשיכו בצה"ל לחקור את התוואי שלה ולאסוף את נתוניה.

בנוסף, נחשף הערב בערוץ 12 כי במסגרת בנייתן של שכונות חדשות בשדרות ובהן בניינים רבי קומות נותרו הקומות העליונות במגדלים אלה בטווח הירי ודייריהן חשופים לכינון ישיר של טילי נ"ט מעזה.

בשל כך, בימים אלה מתגבשת במערכת הביטחון ובצה"ל תוכנית פינוי אשר לפיה בעת הסלמה ביטחונית תושבי העיר, דיירי הקומות העליונות בבניינים שנבנו וגם באלה שצפויים להיבנות בחודשים הקרובים, יתבקשו להתפנות מהדירות ובכך לצמצם את יכולת הנזק והפגיעה של חמאס בבניינים – אירוע שיש לו משמעויות אסטרטגיות נרחבות.

כתבות קשורות

תגובה אחת

 1. מי שדורך על השבת ה' מוחק אותו. יש לנו סבלנות קצת ונשמח בנפילתו. מי זוכר את שלשולי וחמורוני רוני ועוד
  טיפשים שחשבו לנצח את ה'

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן