רשם המפלגות דחה את עתירת ישראל ביתנו נגד רון קובי וקבע כי אין לישראל ביתנו עילה למניעת רישום מפלגתו. בעתירה שהגישו נכתב: "הימין החילוני איננה מפלגה כמשמעותה בחוק, אלא מפלגת קש, שהוקמה בכדי לגרוע קולות מישראל ביתנו"

למרות העתירה שהגישה מפלגת 'ישראל ביתנו' נגד רישום מפלגתו של ראש עיריית טבריה, רשם המפלגות אישר אמש (רביעי) את רישומה של מפלגת 'הימין החילוני' בראשות רון קובי. כך נחשף הבוקר בווינט.

כזכור, ישראל ביתנו הגישה עתירה נגד מפלגתו החדשה של ראש עיריית טבריה רון קובי, אצל רשם המפלגות – בדרישה למנוע את רישומה. בעתירה שהגישו נכתב: "הימין החילוני איננה מפלגה כמשמעותה בחוק המפלגות, תשנ"ב-1992… יש יסוד לדעה שהמפלגה המבקשת לקום תחת השם 'הימין החילוני' אינה אלא מפלגת קש, אשר הוקמה לבקשת גורם מעוניין בכדי לגרוע קולות ממפלגת ישראל ביתנו".

"ראש המפלגה, מר רון קובי, כבר הודיע על כוונת המפלגה להתמודד בבחירות, אולם כל האינדיקציות מצביעות על כך כי המניע להקמת המפלגה אינו קידום המטרות המפורטות בבקשה, ואין למפלגה שאיפה אמיתית לזכות במנדטים ולייצג בכנסת".

בעתירה קבלו בישראל ביתנו על כך שיהיה מתחרה להסתה שלהם נגד הציבור החרדי, העותרים כתבו: "ישראל ביתנו, מיתגה עצמה כמפלגה המייצגת את הציבור הימני חילוני ושלטי חוצות עם הסיסמה הוצבו ברחבי הארץ. לטענתם, מפלגת הימין החילוני בראשות רון קובי צפויה לפרסם שלטי חוצות וחומרי תעמולה שעליהם מודבקות המילים 'הימין החילוני'. פרסום כזה, לטענת מפלגתו של ליברמן, עלול להטעות בוחרים לא מעטים ולהביא נזק של ממש לישראל ביתנו".

רשם המפלגות כאמור דחה את העתירה וקבע כי אין לישראל ביתנו עילה למניעת הרישום. "המילים 'ימין' ו'חילוני' שמופיעות בקמפיין הפרסום של מפלגת ישראל ביתנו הן גנריות השגורות בפי כל", קבע עו"ד גלובוס בהחלטתו.