68 ימים לבחירות: סקר חדש מעלה שהליכוד וכחול לבן בשוויון מנדטים, ליברמן נותר לשון מאזניים שמונע מרה"מ ממשלת ימין. ברקע מגעי האיחוד - שקד המועמדת המובילה לראשות מפלגת ימין. ומי המפלגה שלא עוברת את אחוז החסימה ברציפות - הסקר המלא

סקר שמתפרסם הבוקר (חמישי) באתר וואלה מעלה כי שרת המשפטים לשעבר, איילת שקד, נחשבת למועמדת המובילה לעמוד בראש גוש מפלגות מימין לליכוד.

מהסקר עולה כי 31% מהציבור הכללי סבור ששקד היא שצריכה להוביל את המפלגה המאוחדת, ורק 7% חושבים שיו"ר הבית היהודי, שר החינוך רפי פרץ, הוא שצריך לעמוד בראש; יו"ר הימין החדש נפתלי בנט זוכה ליותר תמיכה מפרץ עם 16%, ויו"ר האיחוד הלאומי, בצלאל סמוטריץ' זוכה ל-6%. יש לציין כי 25% מהמשיבים השיבו "אף אחד מהם".

עוד מהסקר שפורסם ונערך על ידי 'מדגם' של מנו גבע: הליכוד וכחול לבן 30 כל אחת, הרשימה המשותפת 11, ישראל ביתנו 9, יהדות התורה 8, ש"ס 7, העבודה 6, איחוד הימין 5, מרצ 5, הימין החדש 5, אהוד ברק על גבול אחוז החסימה עם 4 בלבד.

מנתוני הסקר עולה למעשה כי שובו של ברק לזירה הפוליטית לא משנה את המפה הפוליטית כלל. גוש המרכז שמאל שומר על גודלו – 45 מנדטים, בדיוק כמו בבחירות האחרונות – רק שבמקום להתפצל לשלושה חלקים – כחול לבן, העבודה ומרצ – הוא מתפצל כעת לארבעה, מה שמעמיד את המפלגות הקטנות בסכנת אחוז החסימה. מפלגת זהות של משה פייגלין, כך לפי הסקר, אינה עוברת את אחוז החסימה ומקבלת 2.7% בלבד.