גורמי רפואה ברצועה טוענים כי הפעיל בארגון הטרור שנורה על ידי הצבא - מת. על פי הדיווחים, מדובר באחראי על מניעת הסתננות, שנורה כשניסה להטמין מטען בגדר. נתניהו באשקלון: "מעדיף רגיעה בדרום - אך אנו נערכים למערכה רחבה ומפתיעה"

פלסטיני נהרג מאש צה"ל – כך הודיע היום (חמישי) משרד הבריאות ברצועת עזה. מחמוד אחמד צברי אל-אדהם, פעיל חמאס, היה אחד משני חמושים שהתקרבו הבוקר אל הגדר וזוהו על ידי כוחות הביטחון. בתגובה, לוחמי צה"ל ביצעו ירי הרחקה אשר ממנו נפצע הפלסטיני. בהמשך, מת מפצעיו.

בארגון הטרור חמאס איימו בתגובה, "אנו מבהירים שהירי לא יעבור בלי תגובה וישראל תישא בהשלכות על מעשיה". לפי הדיווחים בעזה, ההרוג מהירי ליד בית חאנון הוא איש מנגנוני הביטחון של חמאס, בן 28. הזרוע הצבאית טענה כי "ישראל ירתה במכוון באחד מהפעילים שלנו במהלך מילוי תפקידו. אנו עורכים בדיקה והערכה לפשע הזה".

בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס למצב בדרום ורמז לפעולה צבאית. "אנחנו נערכים בכלל לצד ההתקפי – בתחבולות תעשה לך מלחמה. לא יכול לפרט, הבנתם אותי, כן? לא יכול לפרט", אמר במהלך פגישה עם ראש העיר אשקלון תומר גלאם. "אנחנו רוצים לתת את המיגון, לתת את ההתקפה ולתת את הפיתוח לעיר".

"אני מעדיף שתהיה רגיעה – לא משום שיש לנו אשליה שאפשר להגיע להסכם מדיני עם החבורה הזאת שרוצה למחוק את מדינת ישראל מעל פני האדמה. אבל אנחנו נערכים למערכה לא רק רחבה, אלא גם מפתיעה", אמר ראש הממשלה והוסיף, "אני לא אהסס לעשות את מה שצריך, ושיקולי בחירות לא מנחים אותי. אני שוקל את זה בקור רוח, אבל אני רוצה בסוף תוצאה שהעיר הזאת והיישובים בדרום ימשיכו להתפתח ולשגשג ושתהיה תחושה ומציאות של ביטחון".