דיווח: השרה לשעבר ניהלה שיחות עם פעילים בבית היהודי, כדי שיעבירו מסר ברור ליו"ר המפלגה, או שיוותר על המקום הראשון, או שביום ראשון היא תודיע על ריצה עם בנט ובן גביר, ואולי אפילו עם סמוטריץ' והאיחוד הלאומי. פרץ דחה את האולטימטום

השרה לשעבר איילת שקד ניהלה שיחות עם פעילים בבית היהודי, כדי שיעבירו מסר ברור לרפי פרץ לפיו עליו לוותר לה על המקום הראשון, או שביום ראשון היא תכנס מסיבת עיתונאים שבה תודיע על ריצה משותפת עם בנט ובן גביר, ואולי אפילו עם בצלאל סמוטריץ' ואנשי האיחוד הלאומי. כך דווח ב'ישראל היום'.

על פי הדיווח של יהודה שלזינגר, המסר הועבר אמש (חמישי) לאנשיו של פרץ, שדחו אותו על הסף. בשעות הערב הדברים החלו להתגלגל בין המקורבים, וייצרו סערה. שקד העבירה מסר שלא מדובר באולטימטום, אלא ב"שעת רצון" לדברים שצריך לעשות כדי לחזק את גוש הימין. אותם אנשים כבר פנו ללשכת פרץ.

בדיווח צוטטו גורמים בסביבת שקד שטענו כי "לא ניתן שום אולטימטום. יש שעת רצון לייצר אחדות, ברור שאם זה לא יקרה – כל מפלגה תרוץ בנפרד. יש שתי אפשרויות: אחדות או מפלגה דתית וימין ליברלי". עם זאת, למרות ההכחשות מסביבתה של שקד, אנשיו של פרץ מתעקשים כי אכן הועבר להם אולטימטום.

בראיון אמש ל'חדשות 12' הבהיר פרץ כי לא יסכים לוותר על המקום הראשון לטובת שקד, "לא הכל זה מנדטים, ולא הכל זה סקרים, לציונות הדתית יש דרך, ומי שמתווה ועומד בראש הדרך הזאת צריך להיות בן הציונות הדתית – ולצדו אפשר שתהיה גם איילת". לדבריו, "אני חושב שהדרך שלה למעלה יכולה לעבור בזה שהיא חוזרת לפוליטיקה, ואנחנו אומרים לה: 'בואי, תחזרי לפוליטיקה'".