כאלף חברי ועידת מרצ בחרו את רשימת המפלגה לבחירות הקרובות. חברי הכנסת שכיהנו בקדנציה הקודמת יישארו - אך אם לא יגדילו את כוחם בבחירות, ח"כ רוזין עשויה למצוא את עצמה מחוץ לכנסת. אנשיה של זנדברג הגיעו למקומות ריאלים

הלילה פורסמו תוצאות הפריימריז לרשימת מרצ לכנסת, שהתקיימו אתמול בקרב חברי ועידת המפלגה. במקום הראשון אחרי היו"ר ניצן הורביץ שנבחר לפני שבועיים, הגיעה יו"ר המפלגה לשעבר ח"כ תמר זנדברג, למרות טענותיה ל"חיסול פוליטי" שארגן לה היו"ר הטרי, או בזכותו.

אחריה הגיע בכיר המפלגה ח"כ אילן גילאון, שתמך בהורביץ בפריימריז לפני כשבועיים והיה במשך מספר קדנציות במקום הראשון ברשימה. למקום השלישי והרביעי (רביעי וחמישי ברשימה, אחרי היו"ר) הגיעו ח"כ עיסאווי פריג' וח"כ לשעבר מוסי רז, המזוהים עם זנדברג שהודחה לפני שבועיים מראשות המפלגה.

את החמישה השנייה והלא כל כך רֵיאָלִית פותחת ח"כ מיכל רוזין, שנחשבת מאנשיה של הורביץ, מה שמעיד שלמרות שזכה בבחירות ברוב גדול, שליטתו במפלגה אינה מוחלטת. במקום השביעי גבי לסקי, במקום השמיני עלי סלאחה, במקום התשיעי מהרטה ברוך-רון, את העשירייה הראשונה סוגר יניב שגיא.

יו"ר מרצ ניצן הורוביץ אמר אחרי פרסום תוצאות הבחירות לרשימה כי "יש לנו נבחרת מצוינת, מנוסה ובה פרלמנטרים מצטיינים, נשים וגברים, יהודים וערבים, מהמרכז והפריפריה. הציבור התפכח מאשליות הבחירות הקודמות, השמאל התעורר, מתחזק וחוזר הביתה. זה ניכר היום באחוז ההצבעה, בשטח, באלפי פניות שאנחנו מקבלים ובפעילות בכל הארץ".

לדבריו, "כשכולם עוסקים בספינים, רכילות פוליטית וכיסאולוגיה, אנחנו עוסקים בבני אדם אמיתיים ובחיים שלהם. יש ציבור שלם שמרגיש שהחיים שלו והערכים שלו תחת מתקפה, מצפה לאמירה ברורה, חדה וערכית, ומחפש מי שיבטא את קולו". הוא הוסיף כי מרצ "היא מפלגה שורשית, אידיאולוגית, עם תפישת עולם ברורה. לא מפלגת אווירה. מרצ נאמנה למצביעיה ומייצגת אותם".