לאור השמועות על אפשרות לשותפות עם 'כחול לבן', נזעקו חברי הכנסת מ'דגל התורה' להפריח את השמועות בראיונות לביטאון המפלגתי. גפני: "הפרסומים הללו מגוחכים לגמרי". אשר: "גנץ יודע שבהרכב הנוכחי עם לפיד לא נלך אתו בשום אופן"

יו"ר 'דגל התורה' משה גפני מתייחס הבוקר בשיחה עם 'יתד נאמן' לדיווחים כי הוא נפגש עם בכירים ב'כחול לבן' מתוך מטרה לבחון שיתוף פעולה אפשרי אחרי הבחירות, "הפרסומים הללו מגוחכים לגמרי, כתבו שנפגשתי עם ח"כ ניסנקורן (יו"ר סיעת 'כחול לבן', ב.ב.) ועשו מזה ספקולציה כאילו אנו הולכים לשיתוף פעולה עם כחול לבן. הדברים אינם נכונים".

גפני מאשר את קיום הפגישה עם ניסנקרון, אך טוען כי אין לה כל קשר לבחירות, "ברור שנפגשתי. אני נפגש עם כולם במסגרת תפקידי. שלחו אותנו לכנסת לצורך כך. אבל מי ששלחו אותנו, גדולי התורה, גם הבהירו לנו שהולכים רק עם הימין ואנו לא סטינו מהקו הזה ולא נסטה ממנו גם בעתיד. אנחנו הולכים גם בבחירות הללו רק עם הימין, עם הליכוד, עם נתניהו".

גפני מתייחס גם לשותפות עם ברק ב-1999, "ברק הקים את הממשלה לאחר שהלך על 'סדר יום אזרחי'. הוא לא היה צריך אותנו כשותפים. למרות כך ההסכם אתו היה בעל פה, שלא יגויס שום תלמיד ישיבה. לא נכנסנו אז לממשלה ולא לקחנו תפקידים. לאחר תקופה קצרה נסע המשחן בשבת והכל התפוצץ. בכל מקרה, בבחירות הללו אנו הצהרנו ושוב מצהירים: נלך רק עם הימין, הליכוד ונתניהו. כל הדברים האחרים שמתפרסמים אינם עומדים במבחן המציאות והם בגדר שמועות שאינן נכונות".

ח"כ יעקב אשר, שנפגש עם יו"ר כחול לבן בני גנץ, גם כן נדרש להפריח את הטענות, "מאז ומתמיד אנו נפגשים עם מפלגות שונות. אני מכיר אישית את גנץ כפי שכבר כתבת בעבר מעבודה משותפת שלנו. הוא בחר בי גם כדי שאברך אותו לאחר נאום הבכורה שלו. אין שום בעיה להיפגש אתו. אני נפגש עם כולם מלבד עם כאלו שהם אנטי מוצהר נגדנו".

לדברי אשר, "גנץ אינו פסול אישית. אבל השיתוף פעולה שלו עם לפיד אינו מאפשר לנו להצטרף לכל קואליציה עתידית שלו. אמרתי לו את הדברים והוא יודע אותם. אנחנו הולכים עם נתניהו ועם הימין והליכוד כפי שהצהרנו וכפי שאנו מצהירים גם עתה. מאידך, הפגישות שלנו עם כולם יימשכו, ללא קשר לזה שאנו הולכים במפורש עם נתניהו והימין".

אשר מספר כי נשאל על כך גם על ידי ערוצי תקשורת מהימין. "אמרתי להם, שאנחנו עשינו כל מה שצריך כדי שנתניהו והימין יקימו ממשלה כבר לאחר סבב הבחירות הראשון. ידענו להתאחד ולעבוד יחד והעבודה נשאה פירות. לצערנו הפיצול שהיה בימין, הוא שגרם לגוש כולו לאבד 5-6 מנדטים, שהיו יכולים לסייע בהקמת הממשלה הזו מבלי להיגרר לבחירות נוספות אותן גרם איש אחד – אביגדור ליברמן".

בביטאון המפלגתי האשימו את הליכוד "בהפרחת השמועות" מתוך מטרה לגרור חרדים שתומכים בנתניהו להצביע לליכוד, מחשש שיהדות התורה תלך עם 'כחול לבן'. "שורה תחתונה: לאחר השיחות וההבהרות הברורות שנכתבו כאן, אפשר לקבוע בוודאות, שהשמועות על אפשרות שיהדות התורה (או דגל התורה) ילכו עם כחול לבן אינן נכונות באופן מוצהר וברור", מסיים הכתב המפלגתי.