על פי הדיווחים, ארצות הברית החליטה שלא להטיל לפי שעה עיצומים על שר החוץ של איראן מוחמד זריף. לפי הדיווחים, שר החוץ מייק פומפיאו התנגד להטלת הסנקציות על זריף. לדברי גורמים אמריקנים, המטרה היא להשאיר את הערוץ הדיפלומטי פתוח

ארצות הברית החליטה לעת עתה שלא להטיל סנקציות על שר החוץ האיראני מוחמד ג'וואד זריף, על מנת להשאיר את הערוץ הדיפלומטי פתוח, כך דווח הלילה (שישי) בסוכנות הידיעות רויטרס מפי שני גורמים אמריקנים המעורים בנושא. זאת, חרף הצהרתו של שר האוצר האמריקני סטיב מנוצ'ין בחודש שעבר, לפיה זריף יוכנס "לרשימה השחורה".

הגורמים לא נתנו סיבות ספציפיות להחלטה, שאירעה חודשיים לאחר שבהם המתחים בין איראן לארצות הברית נסקו בעקבות תקיפת מכליות הנפט במפרץ והפלת המלט האמריקני בידי איראן. "אנחנו לא רואים את הצעד הזה בהכרח מועיל", אמר אחד הגורמים, שדיבר בעילום שם, והוסיף כי שר החוץ האמריקני, מייק פומפאו, התנגד נכון לרגע זה להגדיר את זריף תחת הסנקציות.

אתמול דווח ב'חדשות 13' כי במחסן בטהראן אותו חשף ראש הממשלה בנימין נתניהו בנאומו באו"ם בחודש ספטמבר נמצאו ראיות לפעילות רדיואקטיבית. לפי החשיפה של ברק רביד, הראיות נמצאו על ידי פקחי הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית. הערוץ טען כי ארבעה פקידים ישראלים בכירים שמעורים בנושא אישרו את הפרטים.

הפקידים הבכירים ציינו כי התגלו במקום ראיות רבות לזיהום רדיואקטיבי, שמעיד על כך שהוחזקו במקום חומרים גרעיניים עליהם איראן לא דיווחה. אחסון חומרים וציוד גרעיני באתר סודי ללא דיווח לסוכנות הבין-לאומית לאנרגיה אטומית הינה הפרה חמורה של האמנה למניעת הפצת נשק גרעיני עליה חתומה איראן.

הבית הלבן הודיע אתמול כי ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח ביום רביעי עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ על המאבק בגרעין האיראני. סגנית דובר הבית הלבן ציינה כי, "המנהיגים שוחחו על שיתוף פעולה בין המדינות על מנת לקדם את הביטחון הלאומי של ישראל וארצות הברית, בהם גם מאמצים למנוע פעולות זדוניות של איראן במזרח התיכון".