גורמים בסביבתו של ראש הממשלה פנו ליו"ר הימין החדש והציעו לו להתמנות לשגריר ישראל באו"ם, בתמורה לוויתור על השתתפות בבחירות הקרובות. מסביבתו של נתניהו נאמר כי אכן הוגשה הצעה אך ככל הנראה היא לא תצא אל הפועל

גורמים בסביבתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, פנו ליושב ראש הימין החדש, השר לשעבר נפתלי בנט, והציעו לו להתמנות לשגריר ישראל באו"ם, בתמורה לוויתור על השתתפות בבחירות הקרובות. כך מדווח יניר קוזין ב'מעריב'.

קוזין מסביר כי, השגריר היוצא דני דנון צפוי לסיים את תפקידו בקרוב ובנט, לשעבר שר התפוצות, בן להורים ילידי ארצות הברית ודובר אנגלית רהוטה הוא, על פניו, מועמד אידיאלי לתפקיד היוקרתי – למרות שנתניהו כבר הציע את המשרה לשר גלעד ארדן, שמתמהמה כבר מספר חודשים עם ההחלטה.

הוא מסביר כי למרות ההיסטוריה עמוסת התנגשויות בין נתניהו לבנט, יש שתי תשובות אפשריות לסיבה למה נתניהו בכל זאת מציע את התפקיד לאויבו הפוליטי. הראשונה ואולי העיקרית, היא פוליטית. נתניהו יודע כי בציונות הדתית לא ששים לצרף את בנט לאיחוד מפלגות הימין לאחר העריקה שלו מהבית היהודי והמשמעות היא כי אם בנט רץ לבד יהיה אובדן נוסף של קולות לגוש הימין.

הוצאתו של בנט מהמירוץ תקל על שקד לקבל החלטה ועל שאר המפלגות להתאחד. סיבה נוספת למהלך שכזה היא אישית, מינויו של בנט לתפקיד הופכת אותו לאיש אמונו של נתניהו, מפרקת כיס התנגדות מימין ובשורה התחתונה דעותיהם של השניים בנושאים המדיניים קרובות מאוד כך שנוכחותו של בנט בארגון החשוב היא בבחינת עסקה טובה לכל הצדדים.

מטעמו של נפתלי בנט נמסר: "אין תגובה". ואילו מסביבתו של נתניהו נאמר כי אכן הוגשה הצעה אך ככל הנראה היא לא תצא אל הפועל.
מ'הימין החדש' נמסר מאוחר יותר: כי, "תנועת 'הימין החדש' בראשות נפתלי בנט מביאה בשורה ייחודית של ימין אמיתי, ערכי וליברלי, ושל יהדות ישראלית ללא כפייה, ‏ותרוץ בבחירות בכל העוצמה כדי להיות כוח גדול וחזק בממשלה הבאה. כל הצעה אחרת אינה רלוונטית".