ב'איחוד מפלגות הימין' נמשכים המאמצים לצרף את אשת הימין הפופולרית, אך מסרבים בתוקף לוותר על המקום הראשון ברשימה. בהצעה טרייה שהועברה לשקד מוצע שתקבל את המקום השני, אך תבחר ראשונה את התפקיד בממשלה הבאה

ב'איחוד פלגות הימין' העבירו לאחרונה לשרה לשעבר איילת שקד, הצעת הצעת פשרה חדשה לפיו רפי פרץ ימשיך לעמוד בראש איחוד מפלגות הימין ושקד תוצב במקום השני, אך במידה והמפלגה תיכנס לממשלה, תהיה לשקד הזכות לבחור ראשונה את התיק בממשלה. כך מדווח עמיחי אתאלי ב'ידיעות אחרונות'.

על פי הדיווח, בימים האחרונים נערכו פגישות רבות של מתווכים שמנסים להביא את שקד לסיכום עם איחוד מפלגות הימין. בתחילת השבוע צפויה להתקיים פגישה פנים אל פנים בהשתתפות הרב רפי פרץ, איילת שקד ונפתלי בנט, שינסו ללבן בעצמם את הסוגיות שנוגעות לאיחוד ביניהם.

דרישת אנשי שקד לקבל עבורה את המקום הראשון ברשימה נתקלה בסירוב עיקש מצד אנשי הבית היהודי. בבית היהודי נוטים להסכים למתווה זה, ייתכן שבהחרגה מוקדמת של תיק החינוך, שאותו שקד לא תוכל לבחור. שקד טרם הגיבה רשמית להצעה אולם גם בסביבתה מתרשמים שהיא עשויה להסכים לה.

בתוך כך, ב'ישראל היום' דווח כי פרץ הגיב לאולטימטום של שקד, עליו דווח בעיתון ביום שישי, וקרא לאיילת שקד להיפגש ולדון על מי מביניהם יעמוד במקום הראשון ברשימת איחוד מפלגות הימין. "בואי לפגישה בכבוד הדדי ובנפש חפצה", צוטט פרץ הבוקר.

בסביבתו של השר פרץ התייחסו לפרסום על האולטימטום שהציבה שקד, שלפיו עליו לוותר על המקום הראשון. הם אמרו כי שקד מיהרה להבהיר שלא מדובר באולטימטום אלא "בשעת רצון", בלשונה, ובהזדמנות לאחד כוחות – וזה מקובל עליהם. "אנחנו לא מכירים צורת עבודה
של אולטימטומים ודברים מהסוג הזה. יושבים לדבר ומנסים להגיע להבנות".