צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

"אם חיזבאללה יעז לתקוף את ישראל ננחית עליו מכה צבאית מוחצת"

רה"מ התייחס בפתח ישיבת הממשלה לאיומי חיזבאללה בסוף השבוע: "די להזכיר את המנהרות שחפר נסראללה והשמדנו תוך ימים. על זה נאמר - אל יתהלל חופר כמפתח". נסראללה איים לפגוע ב"מטרות רגישות" בדרום, ופירט על היכולות הצבאיות


צילום: לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב בישיבת הממשלה לנאום "בנק המטרות" של נסראללה ואמר: "אם חיזבאללה יעז לעשות את השטות ולתקוף את ישראל ננחית עליו ועל לבנון מכה צבאית מוחצת. בניגוד לנסראללה אני לא מתכוון לפרט את התכניות שלנו".

"בסוף השבוע שמענו את דברי הרהב של נסראללה על תוכניות התקיפה שלו. שיהיה ברור שאם חיזבאללה יעז לעשות איזו שטות ולתקוף את ישראל – ננחית עליו ועל לבנון מכה צבאית מוחצת, אבל בניגוד לנסראללה, אני לא מתכוון לפרט את התוכניות שלנו. די להזכיר שבמשך שנים נסראללה חפר מנהרות טרור שהשמדנו תוך ימים. על כל זה נאמר – אל יתהלל חופר כמפתח".

בראיון מקיף לרשת "אל מנאר" לרגל "הניצחון" במלחמת לבנון השנייה איים נסראללה ביום שישי לפגוע ב"מטרות רגישות" בדרום, פירט על היכולות המתקדמות של ארגון הטרור שבראשותו הוא עומד והציג את האסטרטגיה החדשה של חיזבאללה. הוא טען כי "חיזבאללה מרתיע את ישראל", ועקב זאת אמר כי אינו צופה מלחמה קרובה בין ישראל ללבנון.

נסראללה התייחס בנאומו גם למתיחות בין ארה”ב לאיראן, ואמר כי אם תפרוץ מלחמה, את המחיר תשלמנה ישראל וסעודיה. עוד אמר כי האמריקאים מבינים היטב שאם תתחולל מלחמה, היא לא תישאר בגבולות איראן.

בהמשך דבריו אמר נתניהו: "נביא היום לאישור הממשלה את התוכניות לשילוב מדדי הפיתוח הבר-קיימא של האו״ם בתוכניות העבודה של הממשלה. האו״ם קבע קריטריונים מסוימים בתחומים כמו ניהול המים, חקלאות, בריאות, ביוטכנולוגיה, טיהור שפכים ועוד".

"בחלק מהמדדים הללו אנחנו מאוד מתקדמים ומקדימים את האו״ם, ובחלק לא, וצריך להדביק את הפער. לפני שנה חשבתי שזה דבר ראוי שמאפשר להצעיד את מדינת ישראל להיות מן המובילות בעולם בתחומים חיוניים. לכן ביקשתי לשלב את זה בתוכנית הממשלה, ושר החוץ והשר להגנת הסביבה לקחו עליהם את המשימה הזאת".

3 תגובות

נתניהו – כניעה לטרור
נתניהו – הכניעה לטרור
ביבי נתניהו – הכניעה לטרור
בנימין נתניהו = הכניעה לטרור
מי שניצח אותו בעזה וכי לא יוכל לנצחו בלבנון ?

צודק

דבר ראשון עזה לא הצליחה על ביבי דבר שני מתי ביבי ניכנע אין על ביבי אין

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *