בשעה האחרונה הציגה ישראל דמוקרטית רשימת ההתחייבויות קונקרטיות שעל ביצוען תעמוד, בכל ממשלה שתקום לאחר הבחירות. את ההתחייבויות הם משווים להתחייבותו של ברק ליציאה מלבנון לפני 20 שנה. בין היתר: נישואים אזרחיים ותח"צ בשבת

מפלגת ׳ישראל דמוקרטית׳ בראשות אהוד ברק הציגה בשעה האחרונה רשימת ההתחייבויות קונקרטיות שעל ביצוען תעמוד, בכל ממשלה שתקום לאחר הבחירות. את ההתחייבויות הם משווים להתחייבותו של ברק ליציאה מלבנון לפני 20 שנה.

ההתחייבויות מכסות את תחומי החיים העיקריים שבהם נדרשת פעולה מיידית של הממשלה, על מנת לשנות את חייהם של אזרחי ישראל. התחייבויות אלה מצטרפות להתחייבות של ׳ישראל דמוקרטית׳ לבטל בתוך שנה את חוק הגיוס הקיים ולהוציא את הציבור החרדי לשוק העבודה.

בסרטון שמפיצה כעת ׳ישראל דמוקרטית׳ אומר ברק: "אחרי שנים ארוכות בהן דיממנו ללא תוחלת בלבנון, התחייבתי ב-99׳ שכשאבחר אחזיר את הבנים הביתה, לישראל. התנגדויות לא חסרו, אבל אני התחייבתי וקיימתי. היום, אני מתחייב להחזיר גם את הדמוקרטיה לישראל".

ב׳ישראל דמוקרטית׳ מתחייבים: "תוך שנתיים לקבוע גבול לישראל, שיבטיח קודם כל ביטחון ורוב יהודי מוצק לדורות. חינוך חינם מגיל אפס. לאפס תורים בחדרי המיון. להורדה של 20% ביוקר המחייה".

"אנחנו נגיד כן ליהדות, לא לכפייה דתית. לביטול ההדתה במערכת החינוך, להסדרת נישואים אזרחיים תוך שנה ולתחבורה ציבורית בשבת".