על פי תמלילי העימות ראש הממשלה לחוקרים עולה כי ייתכן שנתניהו ניסה לקדם חוק שיאריך את הטבות המס לארנון מילצ'ן. ההאשמה מתבססת על יאיר לפיד שנחשב "עד מרכזי בתיק". פרקליטי נתניהו: "מי שניסה לקדם את החוק זה יאיר לפיד"

מחומרי החקירה נוספים שדלפו היום, בהם תמלילי העימות בין ראש הממשלה לחוקרים בפרשת המתנות, עולה כי ייתכן נתניהו ניסה לקדם חוק שיאריך את הטבות המס לארנון מילצ'ן. על פי הפרסום של גיא פלג ב'חדשות 12' עולה עוד כי יאיר לפיד, יריבו הפוליטי של נתניהו, הוא עד מרכזי בתיק 1000.

חוקר: אתה אומר לא דיברתי עם ארנון. מה יש לך להגיד על זה.
נתניהו: אני לא אמרתי את זה, אמרתי לכם שאני לא זוכר ושארנון לא פנה אלי בעניין אישי אף פעם.
חוקר: אז במה ארנון פנה אליך?
נתניהו: לא זוכר, אמרתי לכם שאם…
חוקר: איך יכול להיות! אתה סותר
כורש: פעם שעברה אמרת פנה, ואמר כמה שזה טוב אבל לא אמר לך משהו אישי
נתניהו: אמרתי לך שהוא לא פנה אלי בעניין אישי
כורש: הוא נתן לך נאום כמה שזה טוב החוק הזה – זה מה שאמרת
חוקר: זה מה שאמרת
נתניהו: אתם סיימתם? אז אני אשיב… אמרתי שהוא לא דיבר איתי, מה שאני אומר לכם בוודאות. לא דיבר איתי בעניין האישי
כורש: מה כן הוא דיבר איתך?
נתניהו: אם דיבר איתי,  דיבר איתי בכלל על החוק ועל ישראלים, להביא
חוקר: מה זאת אומרת אם?
נתניהו: להביא הנה ישראלים
חוקר: אני מתפלא, סליחה אדוני, ברשותך, אנחנו נותנים ציטוט מהחקירה שלך, דברים שאתה אמרת
נתניהו: מה הציטוט? צטט
חוקר: תחת הקלטה
נתניהו: אני יכול לשמוע?
חוקר: אני לא משמיע לך, אני מצטט אותך. אתה אמרת שארנון מילצ'ן דיבר איתך על משהו כללי לגבי תושבים חוזרים
נתניהו: יכול להיות
חוקר: לא יכול להיות, זה מה שאתה אמרת, הכל בהקלטה
נתניהו: לא סותר
חוקר: לא אם (דיבר איתך) שארנון דיבר איתך, או קיי? על נושא הארכה שלו ספציפית, מה יש לך לומר על זה?
נתניהו: אני אומר שארנון לא, בוודאי לא ביקש, אני לא זוכר שדיבר על עצמו
כורש: ארנון אומר שהוא דיבר איתך
נתניהו: ואם הוא דיבר, אז אני אומר לך שהוא לא דיבר על עצמו
כורש: הוא משקר? מסלף? מה הוא?
נתניהו: אם הוא אמר
כורש: הוא אמר! הוא אמר!
נתניהו: לא יודע אם אמר את זה
כורש: חד וחלק אדוני, יותר מפעם אחת. הוא משקר?
נתניהו: אם הוא אומר, אם הוא אומר, אני לא זוכר דבר כזה

חוקר: שאלנו את מילצ'ן בחקירה, למה הוא מעלה את זה ב-2013. יש לך עוד זמן, עוד שש שנים קדימה. אומר אדון מילצ'ן: "אני לא קונה נעלים בחורף" מה יש לך לומר על כך?
נתניהו: לא יודע
חוקר: לא הייתה שום סיבה שתושב חוזר ידבר איתך
נתניהו: הוא לא שיתף אותי במילה בדבר הזה
חוקר: כן?
נתניהו: כלום
כורש: למה שהוא ימציא דבר כזה?
נתניהו: לא יודע

בעדותו של יאיר לפיד במשטרה אמר בנושא כי, "כל העסק הזה נמשך חודש, מתוך החודש פעמיים נתניהו פנה אלי בעניין הארכת החוק, זה הכל די צמוד, מדובר היה בפגישת עבודה בבלפור. ביבי שדיבר איתי על זה אמר, 'תקשיב, ארנון דיבר גם איתי, אני חושב שזה רעיון מצויין, חוק נכון'".

ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב הערב ברשתות החברתיות בתגובה כי, "שידורי התעמולה היומיים של גיא פלג בגנץ טי.וי (ערוץ 12) כבר הפכו לבדיחה. אבל פלג חשף היום בטעות עובדה מדהימה: עד המפתח שעליו מתבסס תיק 1000 הוא לא אחר מאשר… יריבי הפוליטי יאיר לפיד, שפועל בכל דרך כדי להפיל אותי".

לדברי נתניהו, "האם פלג לא שמע על המושג ״עד בעל עניין״, שעדותו חסרת ערך? מה גם שמילצ׳ן עצמו מעיד שלא איתי עסק בעניינו האישי אלא דווקא עם חברו הקרוב יאיר לפיד שהיה אז שר אוצר. אם יש מי שמצוי בניגוד עניינים זה לפיד ולא אני. אבל אותי חוקרים ואת לפיד מאתרגים. מדהים".

פרקליטו של ראש הממשלה, עו״ד עמית חדד מסר בתגובה: "הנה עוד הדלפה שפוגעת באמון הציבור במערכת. ראש הממשלה נתניהו לא קידם את 'חוק מילצ׳ן' הנוגע לתושבים חוזרים. גם ארנון מילצ׳ן אומר בחקירתו שלא ניסה לקדם את הנושא עם נתניהו אלא דווקא עם חברו יאיר לפיד, שהיה אז שר האוצר".

חדד מוסיף וחושף פרטים מתלולי חקירת מילצ'ן, "החוקר שאל את מילצ׳ן: ״עם ביבי דיברת על תושב חוזר?״ ומילצ׳ן ענה: ״מה פתאום…הוא לא היה פונקציה בנושא, נתניהו מעולם לא היה מעורב בחיים בנושא מס״. מילצ׳ן מוסיף: ״ואז באתי ללפיד שהיה שר אוצר למרות שעבד אצלי בזמנו ואז הוא מינה איזו בחורה לבקש הארכה״. מילצ׳ן מוסיף שגם שלח את עורך דינו פיני רובין לדבר עם שר האוצר לפיד בנושא זה. את לפיד, יריבו הפוליטי של ראש הממשלה, אפילו לא חוקרים ואת נתניהו מאשימים. עולם הפוך".

מיאיר לפיד נמסר בתגובה לדברי נתניהו": "מדהים. אחרי שהמשטרה בדקה וקבעה שנתניהו שיקר ואני אמרתי את האמת, אחרי שהפרקליטות בדקה וקבעה שנתניהו יחטוף שלושה כתבי אישום ואמרה שהתנהלתי ביושר ובנקיון כפיים, יש לו את החוצפה לחזור שוב ושוב על אותם שקרים. ביבי, אני יודע שאתה נורא רוצה שמערכת הבחירות תעסוק בזה שרודפים אותך, אבל אף אחד לא רודף אותך. אתה פשוט ראש ממשלה שהפסיק לתפקד. קרה לך משהו".