בתדרוך לשרים וחברי כנסת הליכוד ביקש מהם ראש הממשלה להימנע מלתקוף את מערכת המשפט: "צריך לרכך את המסרים ולשמור על כבוד בית המשפט". נתניהו הכחיש שיקדם את חוק החסינות: "יש חוק קיים. הוא טוב. אין סיבה לשנות" אותו"

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים היום תדרוך לשרים וחברי הכנסת של הליכוד וביקש מהם להימנע מלתקוף את בית המשפט העליון ומערכת המשפט: "הנכס הדיוני היחיד שנותר לשמאל הוא לזעוק מרה ישראל עוברת 'ארדואניזציה' ודיבורים ריקים על קץ הדמוקרטיה מסיבה הזאת צריך צריך להרחיק את השיח הציבורי ממעמד בית המשפט", כך אמר נתניהו על פי דיווח ב'חדשות 13'.

ב'וואלה' דווח מפי גורמים שהשתתפו בדיון, כי שר המשפטים אמיר אוחנה אמר לנתניהו, "אם צריך שהאג'נדה תהיה לתקוף את בית המשפט – נדאג לזה. אני יודע איך לעשות את זה". אך ראש הממשלה, כך לדברי משתתפים בדיון, ענה לו כי "זה בדיוק מה שלא צריך לעשות" והוסיף שדווקא צריך לרכך את המסרים ולשמור על כבוד בית המשפט. אוחנה מסר בתגובה: "שקר וכזב. הדברים שמיוחסים לי לא נאמרו".

נתניהו גם ביקש להרוד מסדר היום את העיסוק בחוק החסינות ואמר, "כל השיח על חוק החסינות והארדואניזציה – תתרחקו מזה". נתניהו הכחיש שוב כי התכוון לקדם שינוי בחוק: "יש חוק קיים. הוא טוב. אין סיבה לשנות אותו", אמר והדגיש שהשיח בסוגיות הללו ממריץ ומחזק את יריביו הפוליטיים.

על פי הדיווח ב'חדשות 13', ראש הממשלה התייחס בדיון גם למצב מימין לליכוד ואמר כי, "עשינו בחינה של השפעת מספר המפלגות מימין לליכוד על גודל הגוש, נכון להרגע עדיף שתהיינה שתי מפלגות ולא אחת". נתניהו ביקש משרי הליכוד לא לעסוק ולהימנע מהתבטאויות בסוגיה, "תעזבו את זה – מבקש מכם לנצור כל עיסוק ודיבור בדבר הזה. תשאירו את זה לי".

על פי הדיווח ב'וואלה', בפגישת התדרוך השתתפו השרים אמיר אוחנה, יואב גלנט, יובל שטייניץ, אופיר אקוניס, אלי כהן, סגנית השר ציפי חוטובלי וחברי הכנסת אבי דיכטר ודוד ביטן. יו"ר הליכו ביקש מהם להתרחק משיח על "מדינת הלכה": "נושא ״מדינת ההלכה״ נקודת מפתח בבחירות האלה, צריך להמנע משיח על כך ולהתרחק מכך בכל הכח". לדבריו, "אמרתי ואומר זאת שוב – ישראל לא תהיה מדינת הלכה".