פגישה ראשונה שנערכה השבוע בין נציגי השר פרץ לאנשי שקד ובנט, הסתיימה ללא הסכמות • אנשי פרץ חוששים ששקד תערוק בהמשך לליכוד • נציגיה טוענים כי אין בכוונתה לעזוב, ושרשימה בראשותה תביא יותר מנדטים מהשר רפי פרץ

ביום ראשון השבוע נערכה פגישה בין אנשיהם של רפי פרץ לנציג של בנט ושקד, בניסיון להתקדם לקראת איחוד אפשרי בימין כך על פי המתפרסם הבוקר בישראל היום.

בפגישה הועלו המחלוקות העיקריות בין הצדדים: מי יעמוד בראש הרשימה; מי יזכו בתפקידי השרים – פרץ, בצלאל סמוטריץ', שקד או בנט, כשספק אם יוכלו לדרוש ארבעה תיקים לרשימה אחת; ואם לצרף את עוצמה יהודית, מחלוקת לא פתורה גם בין סמוטריץ' ופרץ. הפגישה לא נשאה פרי, ואחד המשתתפים אף אמר לעיתונאי יהודה שלזינגר "יצאנו כמו שנכנסנו".

עם זאת, במהלך הפגישה עלו מספר סוגיות בצד חששות מעניינים. אנשי הבית היהודי (מטעמו של רפי פרץ) העלו חשש משמעותי שלפיו שקד תערוק לליכוד ברגע הראשון שתוכל. מהצד השני, של בנט ושקד, נטען כי כל התרחישים והחששות לא רלוונטיים כעת. לטענת נציגי השניים, הדבר הכי חשוב כעת הוא מספר המנדטים הגבוה יותר ששקד מסוגלת להביא, אם תוצב ראשונה במקומו של פרץ.

על פי החשש של אנשי הבית היהודי, ידוע שאיילת שקד רוצה להגיע לליכוד. בפגישה הם העלו תרחיש לא מופרך, ותהו מה תחליט שקד אם ב-‭31‬ ביולי – יום לפני סגירת הרשימות, יחליט נתניהו ששקד תוסיף מנדטים לליכוד, וישריין אותה. עוד הועלה חשש ששקד תנטוש גם אחרי הבחירות. נציגיו של הרב פרץ ביקשו לדעת, אם שקד מתחייבת לעמוד בראשות המפלגה בעשור הקרוב. אנשיה של שקד השיבו כי אין בכוונתה לעזוב, אך לא יכלו להתחייב לכך שתישאר למשך עשור.