בכירת מפלגת העבודה ויו"ר המפלגה לשעבר הודיעה כי החליטה לפרוש מהפוליטיקה: "עייפתי מאוד מהחלק הפוליטי". יחימוביץ הדגישה כי היא נשארת מחויבת למפלגת העבודה ותתמוך בעמיר פרץ ותעשה כל שתוכל להצלחתו ולהצלחת המפלגה בבחירות

בכירת מפלגת העבודה ויו"ר המפלגה לשעבר, ח"כ שלי יחימוביץ, הודיעה כי החליטה לפרוש מהפוליטיקה: "עייפתי מאוד מהחלק הפוליטי. פוליטיקה היא כלי חיוני למימוש השקפת עולם, אך האיזון בינה ובין תכליתה הופר קשות בשנה האחרונה, והדבר יצר אצלי תחושת מועקה. בימים כתיקונם הייתי נלהבת לצלוח את המשבר, אבל לצערי זה לא כך", כתב הערב.

יחימוביץ הדגישה כי מחוייבותה למפלגת העבודה ולערכיה נשארה כשהיתה, וכי תתמוך בעמיר פרץ ותעשה כל שתוכל להצלחתו ולהצלחת מפלגתה בבחירות. "מדובר בתהליך אישי ממושך ובהחלטה אישית ופרטית. מי שהכריע את הכף היה הבן שלי שאמר 'אני מרגיש שמיצית את היכולת שלך לשנות את השיח. אין ספק שאת יכולה עדיין לעשות טוב, אבל זה לא יהיה משנה מערכה כפי שהיה בעבר'", הוספיה.

יחימוביץ מכהנת בכנסת במשך 13 שנים, במהלכם הצליחה להעביר 69 חוקים, למרות היותה באופוזיציה. במהלך כהונתה כיו"ר המפלגה, סרבה שוב ושוב להצעות נתניהו להצטרף לממשלתו ולכהן כשרה. במהלך השנים מלאה תפקידים בכירים יחסית בכנסת, בהם יו"ר ועדת האתיקה, יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ופעמיים יו"ר האופוזיציה.

עיקר עבודתה הפרלמנטרית היה בוועדת הכספים ובוועדת החוץ והבטחון. כמו כן עמדה בראש ועדת המשנה החסויה לענייני חוץ ובטחון של ביקורת המדינה. היא כיהנה כיו"ר מפלגת העבודה. "אני אסירת תודה על הזכות שנתנה לי לשרת את הציבור ברוח אמונותי. לרגע לא הפסקתי לאהוב את העבודה הפרלמנטרית, ואני גאה בהישגי בה", סיימה היום.

הפרשן הפוליטי שמעון ליברטי מזכיר כי ‏יחימוביץ' החזיקה בקשר קרוב עם ראשי יהדות התורה סגן השר יעקב ליצמן וח"כ משה גפני. בשנים האחרונות אף התפייסה עם יו"ר שס השר אריה דרעי ורצה בתמיכת שס לראשות ההסתדרות, זאת אחרי שגרמה לו לאירוע מוחי קל בעקבות ראיון שקיימה איתו כשעוד הייתה מגישה בתקשורת, לפני כניסתה לכנסת. למרות זאת סירבה ללחצים מצידם שתכנס איתם לממשלת נתניהו ב-2013 ותשבור את ברית לפיד-בנט.