יו''ר מפלגת העבודה עמיר פרץ ויו''ר מרצ ניצן הורוביץ קיימו אמש פגישה חיובית כדי לדון על שיתוף הפעולה לקראת הבחירות. על פי הדיווחים, הושגו הבנות על הנושאים האידיאולוגיים העקרוניים ובימים הקרובים יתקדמו עם יתר פרטי המשא ומתן

יו"ר מפלגת העבודה עמיר פרץ ויו"ר מרצ ניצן הורוביץ נפגשו אמש (שלישי) בתל אביב במטרה לקדם איחוד בין שתי המפלגות לקראת הבחירות הקרובות. במהלך הפגישה הגיעו פרץ והורוביץ להבנות כי שתי המפלגות צריכות להתאחד לקראת הבחירות במטרה למנוע מצב שבו יתמודדו שלוש מפלגות שמאל בין הרשימה הערבית המשותפת לבין כחול-לבן.

עדיין לא מדובר במשא ומתן בין המפלגות, אך נרשמה התקדמות בנוגע לנושאי הליבה וישנה הבנה שיש בסיס לחיבור ביניהן. השניים סיכמו על המשך השיח בימים הקרובים. בפגישה הושגו הסכמות בסוגיות האידיאולוגיות, והצדדים הביעו תקווה להגיע להסכמות לגבי פרטי החיבור הטכניים כבר בימים הקרובים.

מקורבים לצדדים הגדירו את הפגישה כמוצלחת וחיובית, השניים הביעו תקווה להשלים כבר בימים הקרובים את סוגיית המיקומים ויחסי הכוחות, מה שיאפשר את סגירת האיחוד כבר עד סוף השבוע הזה, כפי שהצהיר פרץ. שני ראשי המפלגות ציינו כי הם שואפים לצרף לחיבור גורמים נוספים שיביאו להגדלת המפלגה.

אם זאת, גם בתוך מפלגות העבודה ובמרצ יש חילוקי דעות באשר לאפשרות של חיבור עם אהוד ברק. חלק חושבים שאין ברירה, לאור המצב בסקרים, אך אחרים מתנגדים בתוקף‎. "מרצ חרטה על דגלה את נושא השקיפות וטוהר המידות. אין לנו עניין להגן על ברק ויחסיו עם אילי הון מסובכים בארצות הברית", צוטטו בכירים במר"צ.

גורמים בכירים בשתי המפלגות אמרו כי יו"ר "ישראל דמוקרטית" אהוד ברק אינו נמצא במעגל המגעים בין המפלגות וכי הסיכוי לאיחוד גם עם מפלגתו של ברק הולך ויורד באופן משמעותי. גורמים בכירים במרצ טענו כי "במפלגה יש התנגדות גדולה לאיחוד עם 'ישראל דמוקרטית' בעיקר על רקע פרסום הפרטים המביכים על יחסיו העסקיים של ברק עם ג'פרי אפשטיין".