צילום: פלאש 90

גפני: "ליברמן חבר שלנו, שלא יתפלאו אם גם אחרי הבחירות יחזור להיות"

יו"ר 'דגל התורה' ממשיך לחבק את יו"ר ישראל ביתנו: "ליברמן בירושלים נלחם איתנו שלא יהיה ראש עיר חילוני". שלל את 'כחול לבן': "קואליציה שלפיד נמצא בה, לא נהיה בה". עוד הוסיף: "אם תוצאות הבחירות לא יאפשרו תמיכה בנתניהו, נשקול דברים"

יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני ממשיך במדיניות המפלגה לחבק את יו"ר ישראל ביתנו בתקשורת החילונית, "ליברמן בירושלים נלחם איתנו שלא יהיה ראש עיר חילוני. הוא רוצה את הויכוח איתנו ולא יקבל", אמר והוסיף להוציא אותו שקרן, "הוא חבר שלנו, דיבר אתי ועם דרעי וליצמן כל השנים בשיתוף פעולה מלא. הייתי אתו אצל הרב קנייבסקי, הוא כמעט חסיד של כמה אדמו"רים".

בראיון ל'גלי צה"ל הוסיף כי, "גם אחרי הבחירות, שלא יתפלאו אם יחזור להיות חבר שלנו, אם אנחנו נרצה". מנגד, גפני שלל שיתוף פעולה אפשרי עם 'כחול לבן' כל עוד יאיר לפיד חלק ממנה:‏ "קואליציה שלפיד נמצא בה, לא נהיה בה. יש לנו כבוד עצמי, בגלל מה שהוא אומר על הציבור החרדי. רק אם גנץ יפרד ממנו, יהיה סיפור אחר".

הח"כ החרדי חזר על המחויבות של שלו ושל המפלגות החרדיות לנתניהו, אך הודה כי כבר כלל לא בטוח שינצח בבחירות, "נלך עם נתניהו, נקווה שהוא יזכה. אני נפגש עם כולם, גם עם יריבים קשים, כולל יאיר לפיד. אם תוצאות הבחירות לא יאפשרו תמיכה בנתניהו, נשקול דברים. לא נבהלים מלהיות באופוזיציה".

גפני, יו"ר וועדת הכספים, התייחס לפרישתה של ח"כ שלי יחימוביץ מהפוליטיקה, איתה שיתף פעולה לעתים רבות: "יחימוביץ תרמה תרומה בלתי ניתנת לתיאור לחלשים, למרות שהשקפת העולם שלה לא חרדית, מעולם לא היה לי ולליצמן עימותים עמה, פרישתה היא נזק לכנסת. הלוואי והיא לא תפרוש".

כזכור, גורמים במפלגת דגל התורה אמרו שחברי הכנסת של המפלגה הונחו "לחבק" את יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן בתקשורת, ובפרט "בתקשורת החילונית". חברי הכנסת התבקשו להציג את ליברמן כמי שהחרדים מאמינים שיהיה אפשר "להסתדר" איתו, לדבר איתו על שיתופי הפעולה שלו עם החרדים בעבר ואפילו לומר בגלוי שלדעתם ליברמן "מבלף" בשביל הבחירות, ולא באמת יפגע בתקציבים החרדיים.

על פי הדיווח של יערה שפירא ב'כאן חדשות', אותם גורמים אומרים כי מטרת ההנחייה היא לערער את האמינות של ליברמן בפני הציבור החילוני שעשוי להצביע לו בזכות האיום שלו על החרדים. אמש נתנו יו"ר דגל התורה משה גפני וח"כ יעקב אשר ריאיונות ברוח דומה בכלי התקשורת השונים.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו