צילום: פלאש 90 וויקיפדיה

יו"ר הסוכנות היהודית לקורבין: "לחקור את האנטישמיות בלייבור"

באיגרת דחופה ליו"ר מפלגת הלייבור הבריטית כתב, "אני קורא לך להטיל על גוף נייטרלי לחקור באופן שקוף כל מה שנוגע להאשמות באנטישמיות בתוך המפלגה". לדבריו, "לעשות דמוניזציה לישראל ולישראלים ולהציגם כאילו הם מרושעים מעצם טבעם – זוהי אנטישמיות"

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

 • מרן רבי ברוך ויסבקר שליט"א פונה אליכם בפניה אישית ומרגשת

  תוכן מקודם

יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוג, שלח היום (חמישי) אגרת דחופה ליו"ר האנטישמי של מפלגת הלייבור הבריטית, ג'רמי קורבין, לאור תחקיר BBC פנורמה שחשף את עומק האנטישמיות בתוך מפלגת הלייבור ואופן הטיפול בתקריות אנטישמיות על ידי בכירי המפלגה בראשם היו"ר ג'רמי קורבין.

"החשיפה של תכנית "פנורמה" של ה-BBC בדבר התפשטות האנטישמיות בתוככי מפלגת הלייבור בראשותך גרמה לתדהמה וכעס. האופן שבו הנהגת הלייבור טיפלה בתקריות אנטישמיות בשורות המפלגה הוא ממש בגדר שערוריה, והדעת אינה תופסת את קלות הדעת והזלזול שבו נהגו מוסדות המפלגה בחברים שהפיצו דימויים אנטישמיים או דיבה אנטישמית." כתב יו"ר הסוכנות היהודית.

הרצוג התייחס לשימוש של קורבין ומפלגתו בביקורת על הממשלה ככלי אנטישמי: "לגיטימי למתוח ביקורת על כל ממשלה. אני עצמי נהגתי כך בתפקידי כראש האופוזיציה, מתוך הכנסת – שהיא מהפרלמנטים הדמוקרטיים התוססים והחיוניים ביותר שתוכל למצא במדינות הדמוקרטיות. אבל לייחס תכונות שליליות, שהן כביכול מולדות, לציבור אתני או דתי שלם – זוהי גזענות. לעשות דמוניזציה לישראל ולישראלים ולהציגם כאילו הם מרושעים מעצם טבעם – זוהי אנטישמיות".

עוד הוסיף הרצוג, "ליישם סטנדרטים כפולים על ישראל, דהיינו להציב לה רף התנהגות שאף מדינה אחרת לא נדרשת לעמוד בו – זוהי אנטישמיות. ולשלול את זכותו של העם היהודי – ושלו בלבד – למדינה ריבונית משלו, זוהי אנטישמיות. ההתייחסויות האלה נשענות בהרחבה על דעות קדומות, סטריאוטיפים ושנאת יהודים המלווים אותנו מזה דורות רבים. המסכה החדשה של אותה שנאה ישנה אינה מצליחה להטעות איש".

"להזכירך", ממשיך יו"ר מפלגת העבודה לשעבר – המקבילה הישראלית ללייבור, "בהיותי בתפקיד ראש האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה, שהייתה במשך עשורים מפלגה אחות של מפלגתך שלך, שלחתי לך הזמנה לבוא לירושלים ולבקר ביד ושם, היכל ההנצחה ומוזיאון השואה של ישראל. חבל שלא נענית להזמנה זו כפי שעשו מנהיגים רבים".

יו"ר הסוכנות היהודית התייחס למצבה הנוכחי של מפלגת הלייבור ואמר כי, "מאז המצב רק התדרדר, והתיעוד בתכנית "פנורמה" חשף את השפל המוסרי שאליו צנח הלייבור. מה שנחוץ לעשות בדחיפות עכשיו זה למנוע בתוקף בתוך שורות המפלגה כל ביטוי שנגוע באנטישמיות, שתומך באנטישמיות או שמאפשר אותה. אסור להתייחס בסובלנות לאף מפגן של גזענות, שנאת זרים ואנטישמיות, בין אם במרומז או במפורש ובין אם מתוך בורות או מתוך זדון. יש לנקוט בפעולה תקיפה לפני שיהיה מאוחר מדי".

בסופה של האגרת דרש הרצוג מקורבין להקים ועדת חקירה חיצונית ובלתי תלויה שתחקור את עומק האנטישמיות במפלגת הלייבור ותפרסם את הממצאים: "הדרך היחידה לעשות זאת באופן אמין היא להפקיד את החקירה בידי גוף חיצוני שיהיה עצמאי לחלוטין ביחס למפלגה ולהנהגתה, ושיגיש המלצות בנוגע לתהליך הראוי שיש להוביל כדי לעקור מהפלגה באופן חד משמעי את מגפת האנטישמיות".

"אני קורא לך איפוא לקחת על עצמך את המשימה הזו מתוך תחושת דחיפות, ולהטיל על גוף נייטרלי מחוץ למפלגה לחקור באופן שקוף כל מה שנוגע להאשמות באנטישמיות בתוך המפלגה. לכשיתפרסמו המלצותיו וייושמו בנחישות בתוך המפלגה, יוכלו היהודים הבריטים לחזור ולהרגיש בטוחים ורצויים בלייבור, כפי שהיו בעבר", לשון המכתב של הרצוג.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell