סמוטריץ כבר כמעט חודש בתפקיד, אך העבודות ברכבת ישראל רק מתגברות: השבת יעבדו 421 איש ב-20 אתרים שונים של הרכבת, מתוכם 187 יהודים. רק 35 לצורכי עבודות בטיחות. בנוסף, כביש איילון ייחסם בחלקו לצורך עבודות

שר התחבורה החדש בצלאל סמוטריץ כבר התרגל התחיל להתרגל לתפקיד, אך חילולי השבת ברכבת נמשכים במלוא העוצמה כשאין פוצה פה ומצפצף. על פי דיווח של חיים לוינסון ב'הארץ', גם בשבת הקרובה צפויים עבודות ענק במספר תחנות רכבת ברחבי הארץ, כשסך הכל יעבדו 187 יהודים תוך חילול שבת.

על פי הבקשה שהגישה 'רכבת ישראל' למשרד העבודה והרווחה, יועסקו בשבת הקרובה 421 איש, מתוכם הרוב גויים – 234 עובדים, אך כמעט מחציתם – 187 – יהיו יהודים שיאלצו לחלל את השבת. הם יעובדו ב-20 אתרי עבודה שונים של הרכבת, ויעסקו בעבודות בטיחות ועבודות אחרות.

 

השבת הראשונה של סמוטריץ בתפקיד: 111 עובדים יהודים יחללו שבת

 

על פי הדיווח של לוינסון, שר התחבורה בצלאל סמוטריץ ביקש לברר מה היא הכמות המקסימלית של עובדים שיועבדו בכל ברגע נתון במהלך השבת. על פי הנתונים שהוצגו לשר, בשעת השיא יועסקו 387 עובדים, מתוכם 170 יהודים. עוד עולה כי רק 35 מהעובדים יהודים יועסקו "בעבודת בטיחות", היתר בעבודות אחרות.

בתוך כך, משטרת ישראל וחברת נתיבי ישראל ממשיכים לנצל את שבת קודש לצורכי תשתיות ושיפוצים בכבישים מרכזיים, בהם כביש 20 – איילון, בו נעשות עבודות כבר תקופה ארוכה. השבוע ייחסמו 2 נתיבים בכביש במהלך השבת לצורך הקמת טרמינל נוסעים חדש בתחנת הרכבת בתל אביב השלום, לצורך כך יניפו אלמנטי פלדה כבדים ויצקו בטון.

לראשונה אחרי מינוי סמוטריץ: היומונים מוחים על חילולי השבת