ערוץ אל-ערביה הסעודי דיווח כי מחנה בעיראק של מיליציות פרו-איראניות הופצץ בידי מל"טים, וכי נהרגו פעילים של חיזבאללה ושל משמרות המהפכה האיראניים. דיווח: בבסיס היו טילים בליסטיים מייצור איראני שהוסתרו במשאיות קירור

כלי טיס בלתי-מאויש תקף מחסן טילים איראניים בבסיס של מיליציות שיעיות בעיראק – כך דיווחה היום (שישי) רשת אל-ערביה. עוד דווח כי היו נפגעים בתקיפה, בהם לוחמים משורות משמרות המהפכה של איראן וחיזבאללה. טרם ידוע מי אחראי לתקיפה, שהתרחשה בשעות הבוקר המוקדמות במחוז סלאח א-דין. צבא עיראק אישר את דבר התקיפה, אך לא פירט אילו יעדים בבסיס הופצצו.

לפי הדיווח, בהפצצה נהרגו כמה בני אדם משורות החיזבאללה ומשמרות המהפכה של איראן. מקור מסר לרשת אל ערבייה כי בבסיס שהופצץ היו טילים בליסטיים מייצור איראני, שהועברו לאחרונה והוסתרו בתוך משאיות קירור שהובילו מזון. בתמונות מהמקום נראית שריפה גדולה שהתחוללה לאחר התקיפה.

ראש מועצת השבטים הערבים בעיראק אמר כי בתקרית נרשמו מספר הרוגים ופצועים, הן מקרב לוחמי חיזבאללה והן ממשמרות המהפכה של איראן. לדבריו, זו תוצאה של הפגזה שבוצעה על ידי מטוס עלום, במוצב הצבאי הנמצא במחוז צלאח א-דין העיראקי. הוא הוסיף בשיחה עם אל ערביה כי במוצב שהופץ היו טילים בליסטים מתוצרת איראן, שהועברו אליו לאחרונה באמצעות משאיות שנועדו להובלת אוכל בקירור.

לא ברור מי עומד מאחורי התקיפה, אך הפנטגון דחה טענות כי ארצות הברית הייתה מעורבת בה. ישראל הזהירה לא פעם כי היא לא תהסס לפעול גם בעיראק כדי למנוע מאיראן להציב טילים שיכולים לאיים על שטחה, זאת בנוסף לפעילות שהיא מנהלת לסיכול ההתבססות האיראנית בסוריה.

כזכור, נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הודיע אמש (חמישי) כי ספינת מלחמה אמריקנית השמידה מל"ט איראני במצרי הורמוז. הנשיא ציין כי ספינת המלחמה USS בוקסר השמידה את המל"ט, שהתקרב למרחק של אלף יארד (כ-900 מטר) מהספינה. עוד אמר טראמפ שהמל"ט איים על שלומם של הלוחמים שהיו על הספינה, ושהפגיעה בכלי הטיס הייתה אחרי התעלמות מהדרישות האמריקניות להתרחק מהאזור.

שר החוץ האיראני, מוחמד ג'וואד זריף, שנמצא כעת בביקור במטה האו"ם שבניו יורק, אמר הלילה כי מדינתו לא מכירה דיווח על מל"ט שהופצץ. סגן שר החוץ של איראן, עבאס עראקי, הצטרף להכחשות של זאריף וטען שלעומת מה שטען דונלד טראמפ – שום מל"ט אירני לא הופל. "לא איבדנו שום מל"ט במצרי הורמוז או בשום מקום אחר. אני חושש שאולי האנייה האמריקנית הפילה מל"ט של ארה"ב בטעות" צייץ הבוקר עראקי בחשבון הטוויטר שלו.