במסגרת החקירה המתנהלת בלהב 433 נחקר העובד באזהרה ביחידה הארצית לחקירות הונאה. לפי החשד, הבכיר קידם במסגרת תפקידו באופן פרטי חברה ישראלית שמשווקת תרופות באפריקה. בית הנשיא: "נעמיד לרשות המשטרה כל שיידרש"

עובד ציבור בכיר במשכן נשיא המדינה, המקורב לנשיא המדינה ראובן ריבלין, נחקר היום (שישי) באזהרה ביחידה הארצית לחקירות הונאה להב 433. העובד חשוד בשימוש בהגדרת תפקידו הרשמי לצורך קידום ענייניו האישיים. הוא שוחרר בתום חקירתו בתנאים מגבילים: חמישה ימי מעצר בית והרחקה של 15 ימים מבית הנשיא.

לפי החשד, העובד, שנחשב למקורב לנשיא ועובד עימו שנים רבות, היה שותף בחברה ישראלית שפיתחה תרופה לצהבת, ועיקר עבודתו היה סיוע בפיתוחה מחוץ לישראל. בחקירתו טען כי את הייעוץ נתן שותפו וכי עבודתו דווחה לרשויות המס כחוק. במשטרה חושדים כי העבירות החלו עוד כשריבלין כיהן כיו"ר הכנסת.

פרקליטו של החשוד, עו"ד ששי גז אמר: "במעשיו של החשוד לא נפל רבב והם היו חוקיים לחלוטין. כל שעשה היה על פי החוק הוא אף דיווח לרשויות המס כנדרש החשוד שיתף פעולה עם חוקרי המשטרה והשיב על כל השאלות". לדבריו של עו"ד גז למשטרה עדיין לא ברור לחלוטין אם מדובר בעבירה על החוק

מהמשטרה נמסר כי, במסגרת חקירה המתנהלת ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433, נחקר באזהרה ביממה האחרונה עובד ציבור. מדובר בחקירה הקשורה לעבירות מתחום טוהר המידות ונוגעת לחשוד עצמו. החקירה מתנהלת ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433 ובילווי פרקליטות מיסוי וכלכלה.

מדוברות בית הנשיא נמסר כי, "להנהלת בית הנשיא הועבר עדכון ממשטרת ישראל בדבר זימונו של אחד מעובדי המשכן לחקירה. פרט למידע זה, לא ידוע לנו במה דברים אמורים ואנו כמובן נעמיד לרשות המשטרה כל שיידרש על מנת להביא את העניין לבירור בהקדם האפשרי".