נציב שירות המדינה קבע כי בשל הקדמת הבחירות ניתן להאריך את כהונתו של רון דרמר שמסתיימת בסוף החודש הזה רק לתקופה מוגבלת. גורמים בשירות המדינה מסרו ל'ערוץ 12' כי הנציב אף דחה פנייה נוספת של שר החוץ ישראל כץ בעניין

נציב שירות המדינה דחה בקשה של ראש הממשלה נתניהו להאריך את כהונתו של שגריר ישראל בוושינגטון, רון דרמר בשנה נוספת כפי שדרמר עצמו דרש כך על פי דיווח הערב בערוץ 12.

הנציב קבע כי בשל הקדמת הבחירות ניתן להאריך את הכהונה שמסתיימת בסוף החודש הזה רק לתקופה מוגבלת. גורמים בשירות המדינה מסרו ל'ערוץ 12' כי הנציב אף דחה פנייה נוספת של שר החוץ ישראל כץ בעניין, וקבע כי ניתן להאריך את הכהונה רק עד להקמת הממשלה החדשה שתחליט באשר לזהותו של השגריר בוושינגטון.

יש לציין כי דרמר נחשב גם מקורב מאד לבית הלבן ושימש איש קשר ישיר בין ממשל טראמפ לנתניהו במיוחד בתקופה הרגישה הזו. לפי שעה הוא יסים את כהונתו כמתוכנן בסוף ספטמבר אז ישלים 6 שנים בתפקיד.

מלשכת רה"מ נמסר בתגובה: "משך השירות נבחן בנציבות אך עם זאת השגריר רון דרמר עושה שירות עצום למדינת ישראל ולביטחון הלאומי של ישראל ועובדה זו צריכה לגבור על כל שיקול אחר".