בסרטון בחירות שפרסם הליכוד ושותף ע"י ראש הממשלה שודר קטע מתוך נאום שלו מעל במת האו"ם בו הוא אומר, "נפעל נגדכם בעיראק, נפעל נגדכם בכל זמן ובכל מקום בו אנו צריכים לפעול כדי להגן על מדינתנו על עמנו" • רמז לתקיפה ישראלית?

בסרטון בחירות שפרסם הליכוד הערב (שני) ושותף גם בעמודי הרשתות החברתיות של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שודר קטע מתוך נאום של נתניהו בו הוא אומר כי, "נפעל נגדכם בעיראק". הסרטון שנועד ללעוג ליאיר לפיד מציג קטע מגומגם שלו בראיון השבוע לרשת CNN, ולצידו קטע מתוך נאום של נתניהו על במת האו"ם בו הוא מדבר כמובן באנגלית שותפת.

אך הבחירה דווקא בקטע המדובר בו נתניהו אומר כי, "נפעל נגדכם בעיראק, נפעל נגדכם בכל זמן ובכל מקום בו אנו צריכים לפעול כדי להגן על מדינתנו על עמנו", מעלה תהייה האם נתניהו וצוותו בחרו באמצעות סרטון בחירות לרמוז לעולם כי ישראל עומדת מאחורי התקיפה בשבוע שעבר בבסיס האיראני בעיראק.

כזכור, עיתון אל ג'רידה, היוצא לאור בכווית, דיווח מפי מקור בכוח קודס של משמרות המהפכה כי מחקירה ראשונית עולה שישראל היא זו שביצעה את התקיפה על בסיס במחוז סלאח א-דין צפונית לבגדד, עיראק, במהלכה נהרגו אנשי משמרות המהפכה ופעילים של ארגון חזבאללה.

לפי אותו מקור מזל"ט ישראלי שוגר מבסיס אמריקני בסוריה, "א-תנף", והוא שהפציץ את המחנה הצבאי "אל-שוהדא" של מיליציית "אל-חשד אל-שעבי". בבסיס היו מחסני טילים לטווח קצר ולטווח בינוני. הגורם ציין כי משמרות המהפכה הגיעו למסקנה זו לאחר שהבינו כי סוג הטילים שהפציץ את הבסיס הוא אותו דגם אשר נעשה בו שימוש בהפצצות בסוריה המיוחסות לישראל.

ביום שישי האחרון דווח כי כלי טיס בלתי-מאויש תקף מחסן טילים איראניים בבסיס של מיליציות שיעיות בעיראק, ברשת אל-ערביה דווח כי היו נפגעים בתקיפה, בהם לוחמים משורות משמרות המהפכה של איראן וחיזבאללה. התקיפה, שהתרחשה בשעות הבוקר המוקדמות במחוז סלאח א-דין. צבא עיראק אישר את דבר התקיפה, אך לא פירט אילו יעדים בבסיס הופצצו.