המשטרה זימנה פעילי ליכוד בולטים לעדות במסגרת חקירת הזיופים שהתרחשו במספר קלפיות לטובת הליכוד. במסגרת עדותם טענו כי אין להם חלק בזיופים. חקירת המשטרה מתמקדת בעפולה וכסרא סמיע, שם התקבלו תוצאות מחשידות

במסגרת חקירת המשטרה המתנהלת בחשד לזיופים בבחירות לכנסת ה-21, שחלקם נחשפו ב'חדשות JDN', זימנה המשטרה פעילי ליכוד בולטים לעדות, מאחר ובמספר קלפיות נמצאו תוצאות לא הגיוניות לטובת מפלגת השלטון. על פי דיווח ב'כאן חדשות', במסגרת עדותם טענו הפעילים כי אין להם חלק בזיופים וכי לא היה מערך של הליכוד שנועד להביא לזיופים בקלפיות.

כזכור, יחידת להב 433 מנהלת בימים אלה חקירה בחשד לזיופים בבחירות האחרונות לכנסת, בין היתר בקלפיות בעפולה וכסרא סמיע. היחידה הארצית לחקירות הונאה גבתה לאחרונה עדויות מבעלי תפקידים בוועדות הקלפי. חקירת המשטרה נמשכת גם כעת ועדיין לא ברור האם הצליחה המשטרה לאתר את המזייפים.

תוצאות תמוהות בחלק מהקלפיות הם שהדליקו נורות אדומות אצל המשטרה – כך הקלפי שחשף כתבנו שמואל בן צבי מיד לאחר הבחירות עם תוצאות שהפתיעו את היחידה החוקרת, הקלפי בכסרא-סמיע בה נרשמו 600 קולות בדיוק והן חולקו בצורה עגולה בין המפלגות. הליכוד – 350, כחול לבן – 100, ש"ס – 50, ישראל ביתנו – 50, הימין החדש – 30 ומרצ – 20 קולות. הסיכוי הסטטיסטי שהתוצאות לא חולקו באופן מלאכותי אפסי. מקרה נוסף שהובא לפני הוועדה הוא של אי הלימה בין רישום התוצאות בקלפי לפרוטוקול שהועבר לוועדה.


חשיפת 'חדשות JDN' שלושה ימים לאחר הבחירות

לאחר הבחירות פנה יו"ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ולממלא מקום המפכ"ל מוטי כהן בבקשה לפתוח בחקירה פלילית בחשד לזיופים במספר קלפיות, רובן המכריע ביישובים ערביים וכן ביישובים דרוזים. במכתבו של יו"ר הוועדה הוא מבהיר כי לפי החוק הקיים הוא עצמו לא יכול להביא מיוזמתו לפסילת התוצאות בקלפיות המדוברות וממילא בלי חקירה פלילית ממצה הראיות שיש עד כה לא מצדיקות זאת מבחינה ראייתית.

בפגישה שהתקיימה לאחרונה בין יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט חנן מלצר עם היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט, עדכנו נציגי הפרקליטות כי בחשדות הנוגעים לעבירות לכאורה שבוצעו במהלך יום הבחירות לכנסת ה-21, כפי שהועברו ליועץ המשפטי לממשלה על ידי יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית בסמוך ליום הבחירות, הורה היועץ המשפטי לממשלה לפני כחודשיים, על פתיחה בחקירה פלילית, וזו מתנהלת בימים אלו כסדרה, כאשר כוונת רשויות האכיפה להביאה לידי מיצוי והגשת כתבי אישום, במידת הצורך, עוד לפני הבחירות לכנסת ה-22.