יו"ר הבית היהודי התייחס למהפך ב'ימין החדש', "אנו מניחים כי ההחלטה תאפשר כעת להתנהל מולם בצורה יותר קלה על מנת להגיע להסכמות". תקף את בנט: "שומע דיבורים על המלצה על מישהו שאינו נתניהו – צריך להוריד את זה מהשולחן"


סמוטריץ קורא לשקד להיפגש עוד הערב. צילום: אילת כהנא, ערוץ 20

יו"ר הבית היהודי השר רפי פרץ התייחס הערב להעמדתה של שקד בראשות הימין החדש, "אמש הוחלט בימין החדש שאיילת שקד תעמוד בראש. אני מעריך מאד את עשייתה, ומברך על החלטתה להמשיך בעשייה הציבורית המבורכת. ואנו מניחים כי ההחלטה תאפשר כעת להתנהל מולם בצורה יותר קלה על מנת להגיע להסכמות".

פרץ הוסיף, "שוחחתי הבוקר עם שקד. דיברתי איתה על החשיבות לייצר איחודים. יש לנו אחריות לגוש הימין כולו, הבית היהודי תמיד חיבר ואיחד, גם הפעם נעשה כך. אני מתכוון להיפגש עם איילת שקד בהקדם האפשרי, ואין לי ספק שיחד נוכל למצוא את הדרך לאיחוד כל הכוחות יחד עם שמירה על דמותה של הציונות הדתית".

יו"ר הבית היהודי קרא לחבריו בימין, "אני קורא מפה לכל השותפים בימין, כולל לחברים מעוצמה יהודית. בואו נשב למו"מ ונסגור. אסור לנו להתייחס לרעשי הרקע מסביב, זה הזמן לגלות אחריות לשלטון הימין. אנחנו נעשה מאמץ גדול כדי לשלב כוחות יחד עם שמירה על דמותה של התנועה הציונית דתית והמשך מרכזיותו של הבית היהודי ברשימה המתהווה באיחוד מפלגות הימין".

בכינוס המפלגה בלוד אמר עוד כי, "יש כאן מפלגה, יש תנועה שמייצגת ערכים ואידיאלים והיא חייבת להיות מיוצגת כראוי. התנועה קיימת 130 שנה, עברה משברים קשים, ידעה לקום על הרגליים ולהשתקם, מפלגות קמות והולכות ואנחנו פה – זה יהיה חייב לבוא לידי ביטוי ברשימה לכנסת. לא מדובר פה בעניין אישי, מדובר בעניין ערכי, מבלי לוותר על היכולת לגבש סביבנו את כלל מצביעי הציונות הדתית".

פרץ תקף את דברי בנט שהסתייג מהתחייבות על ההמלצה לנתניהו, "אני שומע בימים האחרונים דיבורים על המלצה על מישהו שאינו בנימין נתניהו לראשות הממשלה – צריך להוריד את זה מהשולחן, ואומר זאת בצורה ברורה: אנחנו תומכים בנתניהו לראשות הממשלה, כל תמיכה אחרת או רעיון אחר עלול להוביל לממשלת שמאל שתשאיר את המפלגה בחוץ – לא ניתן לזה לקרות".