מטוס שהוזנק לפני שלושה שבועות לעבר מטרה חשודה באזור רמת הגולן, שיגר בשוגג טיל לשטח הסורי. הטייס הושעה מפעילות מיד לאחר מכן. צה"ל: "במהלך האירוע, מטוס הקרב שיגר טיל אוויר-אוויר לעבר מה שזוהה על ידו כמטרה"

מטוס שהוזנק לאחרונה לעבר מטרה חשודה באזור רמת הגולן בגבול ישראל סוריה שיגר בטעות טיל לעבר השטח הסורי, כך דיווח ניר דבורי ב'חדשות 12'.

התקלה המבצעית התרחשה לפני כשלושה שבועית, כאשר מטוס הקרב הוזנק לאזור הגבול. בעקבות זיהוי של עצם חשוד, הטייס שהוזנק החליט לירות טיל לעבר המטרה, ירי שבוצע לעבר הצד הסורי ולא גרם לנזק או לנפגעים. מהתחקיר המבצעי עלה כי כי ההחלטה לירות לעבר העצם החשוד הייתה טעות של הטייס, ולאחר ההזנקה לעצם החשוד הוא היה צריך לזהות שמדובר במטרת שווא ולא לבצע ירי לעבר המטרה.

בתחקיר שבוצע בחיל האוויר בעקבות התקרית החריגה והחמורה, התברר שהטייס לא היה צריך לבצע את הירי אלא לעשות את כל הבדיקות לפני השיגור. בשורה התחתונה – מדובר בתקלה מבצעית חמורה וטעות מבצעית קשה של הטייס. הטייס קורקע לתקופה מסוימת ובינתיים חזר לטוס.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בלילה שבין ה-28 ל-29 ביוני, הוזנק מטוס קרב לטובת גילוי מטרה שזוהתה במערכות בצפון הארץ. במהלך האירוע, מטוס הקרב שיגר טיל אוויר-אוויר לעבר מה שזוהה על ידו כמטרה. אין נפגעים ולא נגרם נזק. בתחקיר שהתבצע אחרי האירוע הובן שמדובר במטרת שווא. הטייס ממשיך בתפקידו".