לפני שהקים את ישראל דמוקרטית שליח מטעם ברק ניסה לשכנע את אנשי יש עתיד לרוץ לבד, כך לפי הבכירים. הסיבה: ריצה נפרדת תחזיר את קולות החילונים שעברו לליברמן • ברק, התחיל להחתים אזרחים על עצומה לשמאל להתאחד בבחירות

בכירים במפלגת יש עתיד טוענים שאהוד ברק הציע להם לפרק את השותפות בכחול לבן, לפני שהכריז על מפלגתו החדשה, כך פורסם היום (שלישי) ברשת ב. לטענת הבכירים, נשלח אליהם שליח מטעם ברק והציע להם לחזור לרוץ לבד במסגרת המקורית של יש עתיד.

בין השאר נימק השליח שכחול לבן לא הצליחה בבחירות הקודמות להביא לחילופי השלטון, והוסיף שריצה נפרדת של יש עתיד תוכל להחזיר לגוש השמאל את המנדטים החילונים שעזבו לאחרונה לליברמן. לטענתו, אם יש עתיד תרוץ בנפרד, אותם קולות יחזרו אליה. ניסיונות השכנוע כמובן לא הצליחו.

בתוך כך, יו"ר "ישראל דמוקרטית", אהוד ברק, התחיל להחתים אזרחים על עצומה שקוראת למפלגות השמאל להתאחד לקראת הבחירות. כך על פי דיווח בידיעות. הוא הבהיר כי הוא מוכן להיות במקום העשירי של כל מפלגה שתהיה חלק מאיחוד מפלגות השמאל. "זה הזמן לפעול", כתב. "השיקולים האישיים לא רלוונטיים. אם זה מה שיוביל לאיחוד גדול במחנה – אין לי בעיה להיות במקום ה-10. זו לא העת להיפרד, זו העת להתאחד".

מטעמו של אהוד ברק נמסר שאין שחר לידיעה על פירוק כחול לבן.