שר המשפטים אמיר אוחנה הדיח את מנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור. אוחנה גם פנה לנציב שירות המדינה בבקשה למנות במקומה את אופיר כהן. פלמור מונתה בזמן כהונתה של ציפי לבני, ונשארה בתפקיד תחת השרה איילת שקד

שר המשפטים אמיר אוחנה הדיח לפני שעה קלה (שלישי) את מנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור. כך פורסם לראשונה לווינט. אוחנה פנה לנציב שירות המדינה בבקשה למנות במקומה את אופיר כהן.

על פי הנוהג, שר המשפטים יכול להחליף את מנכ"ל משרדו, משרה המוגדרת כ"משרת אמון", אולם במערכת המשפטית נהוג בדרך כלל להשאיר את המנכ"ל – שנחשב לגורם מקצועי – בתפקידו.

פלמור שירתה כמנכ"לית של שרות המשפטים ציפי לבני ואיילת שקד. האחרונה לא הדיחה אותה חרף לחצים כבדים מפעילי ימין.

עו"ד אמי פלמור נכנסה לתפקידה כמנכ"לית משרד המשפטים ב-2014, במקומו של ד"ר גיא רוטקוף. פלמור, שמונתה לתפקיד על ידי שרת המשפטים ציפי לבני, כיהנה 15 שנים כראש מחלקת החנינות בפרקליטות.

בהודעה הרשמית של משרד המשפטים נמסר מהשר כי "פלמור היא שליחת ציבור במובן המלא של המושג. במהלך תקופתה היא הייתה אמונה על תהליכים רבים וחשובים הן במשרד והן בצוותים בין-משרדיים, להם השלכות אורך ורוחב על פניה של החברה הישראלית כולה. פלמור תרמה תרומה משמעותית לשירות הציבורי ולמשרד המשפטים, ועל כך אני מודה לה. אני מאחל לאמי הצלחה רבה בכל נתיב בו תבחר ללכת ולממש את יכולותיה וכישוריה הרבים".