ראש הממשלה: "מצפה לעבוד עמך בשיתוף פעולה הדוק - הן בעמידתנו יחד מול האתגרים המשותפים, והן במימוש ההזדמנויות העומדות בפנינו". גנץ: "ממשלה בראשותי תהדק את היחסים המדיניים והכלכליים בין המדינות" • וגם: התגובה המגוחכת של לפיד

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שבוודאי מרוצה מאוד מתוצאות הבחירות הפנימיות במפלגה השמרנית בבריטניה שהכתירו את ידיד ישראל – בוריס ג'ונסון לראש ממשלת בריטניה החל ממחר, בירך את מי שצפוי להפוך לידידו: "ברכות מקרב לב מירושלים. אני מצפה לעבוד עמך בשיתוף פעולה הדוק – הן בעמידתנו יחד מול האתגרים המשותפים, והן במימוש ההזדמנויות העומדות בפנינו", כתב נתניהו בחשבון הטויטר שלו.

גם נשיא המדינה בירך את ראש הממשלה הטרי והססגוני, "ברכות לבוריס ג'ונסון, ראש הממשלה הבא של אנגליה. אני בטוח שיחסינו עם אנגליה תחת מנהיגותו ימשיכו להתחזק ולשגשג", כתב ריבלין וצירף תמונה המאפיינת את ג'ונסון כששניהם משחקים בכדור במהלך ביקורו של האחרון בישראל, לפני מספר שנים.

התמונה שפרסם ריבלין. צילום: מארק ניימן, לע"מ

מי שבחר בתגובה מגוחכת מעט היה יו"ר יש עתיד יאיר לפיד שכתב בטוויטר: "מזל טוב ובהצלחה לחברי הטוב בוריס ג'ונסון. אני בטוח שכראש ממשלה תמשיך לחזק את היחסים בין שתי המדינות שלנו", וצירף תמונה מפגישה אקראית איתו. עמיתו, יו"ר כחול לבן בני גנץ אמר, "אני מברך את בוריס ג׳ונסון על ניצחונו ומאחל לו בהצלחה גדולה בתפקידו. לבריטניה וישראל מסורת ארוכה של שיתוף פעולה,ערכים ואינטרסים משותפים. ממשלה בראשותי תהדק את היחסים המדיניים והכלכליים בין המדינות, לצד המשך מלחמת החורמה באנטישמיות ובארגוני ה-BDS".

התמונה שפרסם לפיד. צילום: מתוך טוויטר

ג'ונסון נחשב לאוהד ישראל, ובעבר הצהיר שהוא "ציוני נלהב". כראש העיר לונדון הוביל מאבק בתנועת ה-BDS, וביקר בארץ ב-2015. שנה לאחר מכן הגיע גם להלווייתו של הנשיא לשעבר שמעון פרס. ג'ונסון אמר שהוא תומך בזכות ישראל להגנה עצמית, אך הגדיר את תגובתה בצוק איתן "לא-פרופורציונלית". בצעירותו, ב-1984, הוא התנדב בקיבוץ כפר הנשיא.

ידידות חדשה-ישנה? צילום: קובי גדעון, לע"מ

כזכור, ג׳ונסון הוכרז היום כמחליף של תרזה מיי בתפקיד ראש ממשלת בריטניה לאחר שזכה ברוב הקולות בהצבעה שנערכה בקרב כ-160 אלף חברי המפלגה השמרנית. ג'ונסון, שהיה בעבר שר חוץ וראש העיר לונדון, אמור להיכנס לתפקידו כבר מחר. תרזה מיי תגיע מחר לארמון בקינגהאם ותמסור את מכתב ההתפטרות למלכה אליזבת. אחרי קבלת המכתב תזמן המלכה את ג'ונסון לארמון.