המדינה תעתור: שביתת האחיות תימשך גם היום בבתי החולים והקופות

40 אלף אחים ואחיות לא יגיעו גם היום לעבודה, אלא אם עתירה של משרד הבריאות לבית הדין תתקבל והשביתה תיאסר. יו"ר הסתדרות האחיות: "העיצומים יימשכו ללא הגבלת זמן ועד שיושגו ההבנות". ליצמן: "סבל מיותר לכל החולים. צריך לבוא דרך משא ומתן"

שביתת האחיות צפויה להימשך גם היום (רביעי), והעבודה בבתי החולים תתנהל במתכונת חירום. הצוות הסיעודי לא יעבוד במרפאות החוץ, במכונים ובאשפוז יום. לא יתקיימו ניתוחים, למעט ניתוחי חירום. במחלקות האשפוז ובטיפול נמרץ יעבדו במתכונת מצומצמת, בפגיות, חדרי לידה, יחידות דיאליזה ופוריות יעבוד צוות סיעודי מצומצם. גם בתי החולים הגריאטריים והפסיכיאטריים יעבדו במתכונת מצומצמת.

המדינה הגישה הלילה בקשה להוצאת צו מניעה לשביתת האחיות, אולם טרם נקבע מועד ושעה לקיומו של הדיון בבית הדין לענייני עבודה. ניסיונות למשא ומתן שהתקיימו הערב בין יו"ר הסתדרות האחיות, אילנה כהן, לבין גורמים במשרד האוצר – לא צלחו. מהסתדרות האחיות נמסר כי, "השביתה תימשך גם מחר וללא הגבלת זמן".

יו"ר הסתדרות האחיות אילנה כהן אמרה אמש כי "הם אמרו שהם ייקחו אותנו לבית הדין לעבודה. שייקחו. נציג בבית הדין את הכול. מחר נשבית כמו היום נקודה, ללא הגבלת זמן". לטענת כהן, המשרד לא קיים משא ומתן עם ההסתדרות, "כשיהיה למנכ"ל המשרד מה להגיד לי, שיבוא להגיד לי. לא קראו לי. אני תמיד פתוחה, לכל מו"מ שיקראו לי, אבוא. זה לא אומר שאני מוכנה שהמצב יימשך ככה".

 

המשא ומתן התפוצץ: שביתת אחיות היום בכל רחבי הארץ

 

בראיון ל'וואלה' הוסיפה כי, "גם עם השביתה שאנחנו עושות, לא נשבית חדרי לידה ופגיות. אנחנו לא פוגעים בילדים. לא החולים הם אלה שפגעו באחיות". עוד הוסיפה, "אין ספק שאנחנו נורא מצטערים שהכריחו את האחיות להגיע למצב הזה. אנחנו עושים את המקסימום כדי לא לפגוע בחולים, אבל המאבק שלנו הוא מאבק של אזרחי מדינת ישראל. במדינה הזאת לא יודעים שפה אחרת".

ב'כאן חדשות' דווח כי גורמים במשא ומתן מול הסתדרות האחיות אומרים אמש שלא ניתן להיענות לדרישת ההסתדרות לתוספת תקנים. בהסתדרות האחיות דורשים תוספת של למעלה מאלף תקנים של אחיות למערכת הבריאות. אותם גורמים אומרים כי לא ניתן לאשר תוספת כזו בזמן ממשלת מעבר, ובנוסף – מדובר בתוספת שתדרוש קיצוץ רוחבי בתקציב המדינה לאור הגירעון.

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן התייחס אתמול לשביתה וקרא להסתדרות האחים והאחיות להגיע לשולחן המשא ומתן. "האחיות עושות עבודת קודש, אבל מכאן ועד שביתה יש דרך ארוכה. אני לא חושב שצריך לשבות. זה יוצר סבל מיותר לכל החולים. נבקש מבית המשפט לבקש צו מניעה כדי שהן לא יוכלו לשבות. צריך לבוא דרך משא ומתן –  אנחנו והאחיות נגיע לסיכומים טובים".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן