בנט ושקד מפעילים לחצים על איחוד מפלגות הימין, שיקבלו את הצעתם לאיחוד: "ההתעקשות להוביל לכיוונים מופרכים לא תאפשר חיבור זה. הצעתנו יותר מהוגנת, ‫ממתינים לתשובה חיובית". ע"פ דרישתם, בראש איחוד הימין תעמוד איילת שקד

לאור התדרוכים והספינים בימים האחרונים נגדם, במפלגת הימין החדש מבקשים להבהיר את דרישותיהם לקראת ריצה משותפת עם איחוד הימין: במסגרת הסכם ריצה משותפת מציעים לראשי איחוד מפלגות הימין – פרץ, סמוטריץ ואיתמר בן גביר, להגיע לאחדות כגוש טכני על פי מתווה שמעניק יתרון דווקא להם.

על פי ההצעה, שיבוץ מועמדים ברשימה יתבצע חצי-חצי (מודל המכונה ״ריצ׳רץ׳״), כאשר העדיפות למיקומים האי-זוגיים תינתן דווקא לאיחוד מפלגות הימין, דבר המעניק להם יתרון במקרה של מספר מנדטים אי-זוגי. זאת, על אף שבכל הסקרים ״הימין החדש״ גדולה משמעותית.

עם זאת, בראש הגוש הטכני יעמוד המועמד שיצליח להביא את מספר המנדטים הרב ביותר, וזאת איילת שקד. "מדובר באינטרס משותף של שתי המפלגות כדי למקסם את כוחו של גוש הימין" אומרים בימין החדש.

"הצעתנו יותר מהוגנת, ומעניקה יתרון משמעותי דווקא לאיחוד מפלגות הימין, מתוך רצון ברור שלנו לאחדות ולריצה בגוש אחד. מבחינתנו, ניתן להגיע לסיכום על כך עוד הערב. יחד עם זאת, אין לפרש את הרצון האמיתי שלנו לאחדות כנכונות לבטל את רצונו של ציבור רחב אשר מעוניין לראות בכנסת ייצוג ברור של מטרות וערכי 'הימין החדש'".

"אנו נחושים להגיע לסיכום הוגן ברוח ההצעה הנ״ל ולרוץ כגוש אחד. התעקשות של ראשי איחוד מפלגות הימין להוביל לכיוונים מופרכים לא תאפשר חיבור זה. אנו ‫ממתינים לתשובה חיובית".