לראשונה אחרי הפגישה עם טראמפ: קוריאה הצפונית שיגרה שני טילים לים

ניסוי הטילים ראשון של המשטר מאז שמנהיגי קוריאה הצפונית וארצות הברית הסכימו לחדש את השיחות: קוריאה הצפונית שיגרה שני טילים קצרי טווח מהחוף המזרחי של המדינה באזור העיר וואנסון. אחד הטילים הוא פיתוח חדש שהגיע לטווח של כ-430 ק"מ

קוריאה הצפונית שיגרה היום (חמישי) שני טילים קצרי טווח מהחוף המזרחי של המדינה באזור העיר וואנסון – כך אישר רמטכ"ל צבא קוריאה הדרומית, אך סירב לפרט מעבר לכך. זהו ניסוי הטילים הראשון של המשטר מאז שמנהיגי קוריאה הצפונית וארצות הברית הסכימו לחדש את השיחות.

לפי הודעת הצבא הדרום קוריאני, הטילים הגיעו לטווח של כ-430 ק"מ ונפלו בין צפון קוריאה ליפן, בים יפן. לא נמסרו פרטים נוספים, כמו סוג הטילים ששוגרו, אך גורם אמריקני מסר לסוכנות הידיעות AFP כי מדובר בטילים לטווח קצר. גורם במשרד ההגנה של דרום קוראה אמר שלפחות אחד מהטילים הוא פיתוח חדש.

מקור ממשלתי ביפן דיווח כי הטילים לא נחתו בתחום המים הטריטוריאליים או הכלכליים של המדינה ולא השפיעו על ביטחונה הלאומי. שר ההגנה היפני, טאקשי איוואה, כינה את השיגור "מצער ביותר". ממשרד ההגנה של דרום קוריאה נמסר: "על צפון קוריאה להפסיק את המעשים שאינם מועילים להקלה על המתח הצבאי".

שר הביטחון של קוריאה הדרומית הגיב באופן רשמי על השיגורים שנצפו ואמר: "קוריאה הצפונית צריכה לחדול לפעול בצורה שתפר את הרגיעה ותגביר את המתח הצבאי בין המדינות". עוד יצויין, כי דוברת משרד הביטחון של קוריאה הדרומית, צ'וי היון-סו מסרה כי הטילים שנורו מכיוון קוריאה הצפונית היו טילים קצרי טווח.

כזכור, לאחרונה דיווחו כלי תקשורת במדינה כי שליט המדינה קים ג'ונג און ונשיא ארצות הברית דונלד טראמפ סיכמו בפגישתם לחדש את השיחות בנוגע לפירוז קוריאה הצפונית מנשק גרעיני. השניים נפגשו באזור המפורז המפריד בין שתי הקוריאות. טראמפ חצה את הגבול לצדו הצפוני לעברו של קים, שהגיע לקראתו ולחץ את ידו.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *