יו"ר 'הימין החדש' על המגעים בימין: "אחדות בימין זה צו השעה, הכדור נמצא עכשיו בידיים של איחוד מפלגות הימין". עוד הוסיפה: "בכוונתי, אם האיחוד הזה יתאפשר, להמשיך ולבצע איחודים נוספים של כל מפלגות הימין ולהקים מעין מפלגה רפובליקנית גדולה"

יו"ר 'הימין החדש', השרה לשעבר איילת שקד, התייחסה הבוקר למגעים מול איחוד מפלגות הימין, "אחדות בימין זה צו השעה. אני חושבת שהציבור לא יסלח למי שלא יאפשר את זה. אנחנו מבינים את זה. התפשרנו כבר גם על דרישת הריצ׳רץ׳, הכדור נמצא עכשיו בידיים של איחוד מפלגות הימין. אני קוראת להם להסכים להצעת וללכת ביחד כמה שיותר מהר".

עוד הוסיפה כי, "העניין דחוף מכיוון שבכוונתי, אם האיחוד הזה יתאפשר, להמשיך ולבצע איחודים נוספים של כל מפלגות הימין ולהקים מעין גוש ימין, מפלגה רפובליקנית גדולה, עם מנעד רחב של דעות מימין לליכוד". שקד לא פסלה את 'עוצמה יהדוית' מלהצטרף לאיחוד, "אני רואה את עוצמה כחלק מהאיחוד הגדול וגם את מפלגת זהות. המטרה שלי היא להקים גוש גדול של כל הימין האידיאולוגי".

בהצהרה לתקשורת מחוץ לביתה שבתל אביב הוסיפה התייחסה יו"ר הימין החדש גם לאיחוד הבוקר בשמאל, "כמו שנאמר, אני לא מתערבת באיך השמאל מחלק את הקולות שלו. החיבורים בשמאל הם עניינם בלבד, הם יעשו את מה שהם חושבים שנכון להם. המטרה שלנו בימין זה שאף קול לא יילך לאיבוד ולהצליח להקים ממשלה עם 61 מנדטים לפחות".

אמש דווח ב'וואלה' כי ראש הממשלה בנימין נתניהו הבטיח לראשי איחוד מפלגות הימין שני תפקידי שרים בממשלה הבאה, אם יתאחדו עם עוצמה יהודית לפני איחוד עם איילת שקד ונפתלי בנט. על פי הדיווח של יקי אדמקר, ההבטחה תמומש גם אם יקבלו פחות משישה מנדטים בבחירות הקרובות.

יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין אמר אמש כי, "האויב הגדול ביותר שלנו הוא השאננות שמובילה אותנו לדקדוקים על אורכה של ציצית וגודלה של כיפה. כשגרתי בנווה דניאל קיבלתי כל ערב משלחות בעד הקמת תלמוד תורה ביישוב ונגד הקמה. ויכוח כזה לפעמים עצוב, לפעמים משעשע. כל עוד שזה שם זה בסדר".

"אבל כשהעניין מגיע לשדה הפוליטי – והוא מגיע לשם מתוך שאננות – זה מתחיל להיות מאוד מסוכן. אני זועק – שלטון הימין בסכנה ואנשים פשוט לא מבינים את זה. אם אנחנו ניכשל במועד ב נקבל אוסלו ג! מתוך השאננות יכולות להתפתח תופעות שכולנו נבכה עליהן, אבל כבר יהיה מאוחר מדי", כך אדשטיין.