צילום: פלאש 90

מוזס הודה בחקירתו: שוחחתי עם לפיד על 'חוק ישראל היום'

פרטי חקירת מו"ל 'ידיעות אחרונות' בתיק 2000 נחשפים: ההתחמקות, הלחץ בחקירה - וההודאה. מוזס: "לפיד הצהיר תמיד שהוא לא יתעסק בכל החוקים שמדברים על תקשורת". בעבר סירב לפיד לאשר שדן עם מוזס על החוק שהיה אמור לסייע לו

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

 • משלמים כעת 250,000 ש"ח ויש לכם דירה חדשה

  תוכן מקודם

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

מו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס שוחח עם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד על 'חוק ישראל היום' – כך עולה מחקירתו במשטרה במסגרת תיק 2000. מתמליל החקירה, שפורסמו הבוקר ב'ישראל היום', עולה כי מוזס ניסה להגן על לפיד בחקירתו, אולם בעקבות לחץ החוקרים נאלץ להודות, בסופו של דבר, כי נושא החוק עלה במהלך הפגישות בין השניים.

יצוין כי לאחר חשיפת דבר פגישותיו הסודיות של לפיד עם מוזס בביתו של איש עסקים בסביון, שאותן הסתיר על ידי השחרתן ביומנו, סירב לפיד להשיב לשאלה אם שוחח עם מוזס על "חוק ישראל היום". בתגובה להאשמות, שלפיהן קיבל סיקור אוהד מ"ידיעות אחרונות" בתמורה להעברת תקציבי פרסום של שרי מפלגתו לידי "ידיעות" ותמיכת סיעת יש עתיד ב"חוק ישראל היום", טען לפיד כי לא נפל כל פסול בפגישותיו עם מוזס, שכן פוליטיקאים נפגשים כל העת עם עיתונאים ומו"לים.

אולם מתמלול חקירתו של מוזס במשטרה עולה כי "חוק ישראל היום", אשר נועד לפגוע בעיתון הגדול בארץ, עניין שהיה מיטיב כלכלית עם "ידיעות אחרונות" המתחרה, אכן היה נושא לשיחה בינו לבין לפיד, כפי שמעיד התמלול הבא:

מוזס: "לפיד לא התעסק בדברים האלה".

החוקר, כורש ברנור, לא משתכנע: "בטוח שדיברת איתו".

מוזס מתחמק: "לפיד, לפיד הצביע?" (על "חוק ישראל היום", ב.ב.).

חוקר: "הוא, בטח שדיברת איתו. נו, מה אתה, רשום לי פה טמבל על המצח? נוני, נו, באמת".

מוזס: "אני לא מבין למה אתה מטיח בי את האשמות האלה".

חוקר: "לא, כי שאלה מאוד פשוטה, אתה דיברת איתו".

מוזס ממשיך להתחמק: "לפיד, לפיד היה… הצהיר תמיד שהוא לא יתעסק בכל החוקים שמדברים על תקשורת".

ברנור לא מרפה: "אבל אני שאלתי לא מה הוא הצהיר, אני שאלתי אם דיברת איתו".

בשלב הזה מודה מוזס: "יכול להיות שכן".

חוקר: "כן, עם מי עוד דיברת? תראה אני צריך להוציא ממך. שאלה מאוד פשוטה".

מוזס: "כי אני לא… אני לא…"

חוקר: "יש 120 חברי כנסת, בן אדם זוכר בראש".

מלשכתו של יאיר לפיד נמסר: "יאיר לפיד לא השתתף כלל בהצבעה על חוק 'ישראל היום'. מי שהוקלט מקבל הצעות שוחד מנוני מוזס הוא בנימין נתניהו. לגבי יאיר לפיד הפרקליטות כבר הודיעה שהעניין נבדק ונמצא שבמעשיו לא נפל רבב".

2 תגובות

התגובה של לשכת לפיד (לאמר: מר לפיד לא השתתף בהצבעה) היא בדיחה לא מוצלחת. 10 מתוך 19 מחברי סיעתו הצביעו בעד ובכך אפשרו לו לעבור (יחד עם קולותיהם של ח"כים מישראל ביתנו והתנועה שהיו חברים בקואליציה) שלא יתמם. חוק כזה במדינה דמוקרטית הוא בושה, וכל בר-דעת מבין איך הוא הצליח לעבור בטרומית..

לא ביבי-לא חוקרים

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell