יו"ר הימין החדש לשעבר אומר כי העיכוב בהצבתה של שקד בראשות המפלגה נבע מהמחלוקת ביניהם אם לרוץ בנפרד או להתאחד עם שאר מפלגות הימין, ופירט לגבי המו"מ לאיחוד בימין. "הצענו לסמוטריץ' 60% מהרשימה, כי לא עברנו את אחוז החסימה"

השר לשעבר נפתלי בנט ממפלגת הימין החדש ערך בשעה האחרונה ברשת החברתית שיח עם גולשים על כוונת הימין החדש בראשות שקד וגם על ההתקדמות במו"מ עם הבית היהודי.

במהלך דבריו אמר בנט: "רק גוש ימין גדול ימנע ממשלת שמאל. פעם שעברה הליכוד התכוון להכניס את אבי גבאי וסתיו שפיר לממשלה. בבחירות הדבר היחיד שחשוב זה מנדטים. המנדטים זה מה שמאפשר אחר כך לממש את הערכים".

"אני ידעתי לשנות את עמדתי, אני קיבלתי את עמדת איילת ואני עומד מאחוריה. הציונות הדתית רוצה באיחוד הזה. אני פונה לחילונים שרוצים אותי ואת איילת, ומבהיר, מייד אחרי הבחירות נפעל בכנסת כסיעה עצמאית".

בנט הבהיר כי איוש המקומות שיוקצו למפלגת הימין החדש ייחשף רק ביום חמישי הקרוב, "את נושא האיוש המדויק אנחנו לא נחשוף עכשיו ונחכה ליום חמישי כדי שנוכל לבצע את כל האיזונים הנחוצים".

בתשובה לשאלה ציין בנט כי עמדת הימין החדש שונה מעמדתו של ליברמן, "אנחנו לא כמו ליברמן. אנחנו נמליץ רק על מועמד הימין, כנראה שזה יהיה בנימין נתניהו, אם לא תהיינה הפתעות. מה שאמרתי הוא שאנחנו לא נאפשר בחירות שלישיות".

"הדעות שלנו שונות בענייני דת ומדינה אבל כולנו ימין, הכיוון של איילת הוא שכולנו ימין, כולנו בעד החלת ריבונות, צמצום כוחו של בית המשפט, דקה אחרי הבחירות תנועת הימין החדש יוצאת לדרך, ולכן אני פונה למצביעים חילוניים ומסורתיים שזו יהדות מקרבת שלא שופטת אף אחד, אם אתם מאמינים בעמדות של איילת לעשות צעדים אמיצים כדי לתת לדור הצעיר לחיות- תנו לנו את הכוח".

"למרות שהסקרים שלנו נותנים לנו 7 ולהם 4, הצענו לרב רפי ולסמוטריץ' 60% מהרשימה, כי אנחנו לא עברנו את אחוז החסימה".