יו"ר דגל התורה במתקפה נגד יו"ר ישראל ביתנו: "ממשלה בלי חרדים הפירוש הוא שלא רוצים את גוש הימין. ליברמן רוצה ממשלה אחרת שלא בראשות נתניהו. ליברמן לא בחל באמצעים ובמילים משהו שנמצא על גבול הגועל נפש"

יו"ר דגל התורה ויו"ר ועדת הכספים, חבר הכנסת משה גפני, במתקפה חריפה נגד יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, "ממשלה בלי חרדים הפירוש הוא שלא רוצים את גוש הימין. מי שאומר את זה בעיקר ליברמן. הוא רוצה ממשלת שמאל. הוא רוצה ממשלה אחרת שלא בראשות נתניהו. אין שיח עם חרדים ובלי חרדים. יש שיח עם ביבי או בלי ביבי".

בריאיון ל'ערוץ הכנסת' הוסיף כי, "האמת לא הייתה נר לרגליו של ליברמן. הוא הלך לרבנים ולאדמו"רים וגם לבחירות בעיריית ירושלים בעד מועמד חרדי. ליברמן הגיע למסקנה שהוא רוצה דבר אחר. בכל השנים שהוא היה בכנסת ובממשלה הוא לא עשה כלום. לא עשה כלום בביטחון ולא עשה כלום בכלכלה. ליברמן לא בחל באמצעים ובמילים משהו שנמצא על גבול הגועל נפש".

האזינו לגפני מתוך התוכנית 'פרלמנט צהריים' באדיבות 'ערוץ כנסת':

אתמול אמר יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן כי, "אנחנו מחויבים לממשלה לאומית רחבה. אני לא פוסל את ראש הממשלה בנימין נתניהו, אבל אני גם לא חלק מהפולחן שלו". עם זאת, ליברמן הוסיף כי "בני גנץ לא יכול לבד להקים ממשלה, כחול לבן והליכוד בתחרות מי מתחנף יותר לחרדים".

ליברמן אמר "לא ניכנס לשום ממשלה עם החרדים ולא עם המשיחיים. האתגרים הביטחוניים מחייבים להקים ממשלה לאומית רחבה. שקד הייתה שרת משפטים מצוינת, אבל אם היא תלך עם המשיחיים זה לא בא בחשבון". ליברמן הוסיף כי "נצטרך לגייס ח"כים שיבינו שהצורך הוא רוב של ממשלה לאומית רחבה. מבחינתנו, ממשלה עם דרעי וסמוטריץ' זאת ממשלת הלכה ולא ניכנס אליה. גם בתוך הליכוד חלק גדול בעד הגישה שלי".

במהלך דבריו לא פסל ליברמן ישיבה עם נתניהו, למרות שיכל לעשות זאת בבחירות האחרונות: "אנחנו מחויבים לממשלה לאומית רחבה. אני לא פוסל את ראש הממשלה בנימין נתניהו, אבל אני גם לא חלק מהפולחן שלו".

על כחול לבן אמר "בני גנץ לא יכול לבד להקים ממשלה, אופציה כזו לא קיימת. אני מצטער שיש תחרות בין כחול לבן ליכוד מי מתחנף יותר לחרדים, שניהם רוצים ממשלה צרה וכדי לכפות על שניהם ממשלה לאומית רחבה – צריך ישראל ביתנו גדולה וחזקה".