בלשכת ראש הממשלה נעשים מאמצים להביא את נשיא רוסיה לביקור בישראל, זמן קצר לפני הבחירות. המטרה: לחנוך בירושלים אנדרטה לזכר הרוגי המצור על לנינגרד במלחמת העולם השנייה, שחשובה מאוד לפוטין ולרוסים

בלשכת ראש הממשלה נעשים מאמצים להביא את נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, לירושלים בחודש ספטמבר (חודש הבחירות), כך דווח הערב ב'חדשות 12'. זאת כחלק מהניסיון לתאם לנתניהו ביקורים ואירועים מדיניים משמעותיים עוד לפני הבחירות ובין היתר נשקלו יעדים כמו ארה"ב, הודו ויפן.

בחודש פברואר האחרון, נפגש נתניהו עם פוטין במוסקבה, ובמהלך הפגישה המצולמת אמר לו כי הוא עתיד לחנוך בירושלים אנדרטה לזכר הרוגי המצור על לנינגרד במלחמת העולם השנייה, השניים סיכמו שלטקס הזה הנשיא פוטין בכבודו ובעצמו יגיע.

הערב הגיע לסיומו בעיריית ירושלים תהליך האישור של אותה אנדרטה, ועדת השמות של העירייה אישרה הערב את שם האנדרטה, שתוצב בגן סאקר בירושלים בעלות 1.2 מיליון ש"ח. הכסף לאנדרטה הזאת מגיע בין היתר משם שרבים במערכת הפוליטית מכירים, מיכאל מירילשווילי, איש עסקים, שנחשב למקורב למספר פוליטיקאים כמו יולי אדלשטיין, אריה דרעי, ואביגדור ליברמן.

על פי הדיווח של ירון אברהם, המטרה היא לקיים את טקס החניכה של האנדרטה הזאת, שחשובה מאוד לפוטין ולרוסים, בחודש ספטמבר הקרוב. זו הסיבה שלדברי גורמים שהופעלו לחצים על עיריית ירושלים מצד לשכת ראש הממשלה לסיים את ההליך הטכני והפרוצדוראלי כמה שיותר מהר. כעת, עם האישור הסופי בעיריית ירושלים, יתחיל גם התיאום הרשמי של המועד המדויק לטקס החנוכה.