חבר הנהגת 'המחנה הדמוקרטי' יצא בקריאה פומבית לגנץ, לפיד, פרץ, לוי-אבקסיס וציפי לבני: זוהי קריאה אחרונה. צו 8 לאחדות. רק איחוד גדול יבטיח ניצחון, הוא ואין בלתו. אנחנו, 'המחנה הדמוקרטי', נכונים לאתגר, מוכנים לכל איחוד"

יו"ר 'ישראל דמוקרטית' וחבר הנהגת 'המחנה הדמוקרטי', אהוד ברק, יוצא היום בקריאה פומבית למפלגת 'העבודה' ול'כחול לבן' להתאחד למפלגה אחת גדולה: "רק עוד יומיים, האיחוד בינינו נדרש ואפשרי, יותר מתמיד. גנץ ולפיד, עמיר ואורלי, ציפי לבני – זוהי קריאה אחרונה. צו 8 לאחדות. ההיסטוריה במרחק נגיעה, גם ההחמצה", אמר ברק בסרטון שהפיץ.

ראש הממשלה הוסיף בדבריו לשותפיו בשמאל כי, "ב-18 בספטמבר כשיתברר עם מי מהן קמנו לבוקר, לא תוכלו לרחוץ בניקיון כפיכם אם חלילה החמצנו. רק איחוד גדול יבטיח ניצחון, הוא ואין בלתו. זוהי קריאה אחרונה. אנחנו, 'המחנה הדמוקרטי', נכונים לאתגר, מוכנים לכל איחוד, זה הזמן להתגייסות".

לאחרונה התייחס יו"ר כחול לבן בני גנץ להקמת 'המחנה הדמוקרטי' ואמר כי מדובר ב"מהלך יפה וחשוב ואני שמח שלא מתבזבזים קולות סתם". לדבריו, מדובר ב"התארגנות הדופן השמאלית של המפה הפוליטית", אך הוא הדגיש כי "אנחנו נמשיך להיות המפלגה הגדולה והאלטרנטיבה היחידה לשלטון הליכוד". אהוד ברק, לדבריו, "הבין את העניין ופינה את מקומו", בגלל שהבין "שאני המועמד להחליף את נתניהו בראש כחול לבן".

ביום ראשון דחה חבר הכנסת איציק שמולי (העבודה) את הצעתה של סתיו שפיר לעבור למחנה הדמוקרטי, וצייץ בטוויטר: "סתיו, צאי כבר מהאובססיה שלך. במשך כל הקמפיין הפצת עלילה ושקר שהרצון שלי בחיבורים נועד להשיג לי מקום בכנסת ולא מטרה גדולה. נו, ומי נטשה את המפלגה בשעתה הקשה עבור סידור עבודה נוח?". זאת, לאחר שאמרה בריאיון לגל"צ כי נפגעה מ"ההתנהלות והשקרים שלו".

למרות הביקורת נגד שפיר, בשבוע שעבר קרא שמולי ליו"ר מפלגתו ח"כ עמיר פרץ להתאחד תחת "המחנה הדמוקרטי" עם מרצ ואהוד ברק. "מפלגת העבודה יכולה לעמוד מהצד ולהינזק או להיכנס בתנאים מיטביים. אני מאוד מקווה שתימצא הגמישות לעשות את זה. אנחנו לא יכולים לטמון את הראש בחול, ואנחנו יכולים להיות חלק מהאיחוד. אני מעדיף להיות חלק ממנו עם תנאים מיטביים למפלגת העבודה", אמר שמולי.