חתנו ויועצו של הנשיא פותח היום בביקור בישראל ובמדינות הערביות באזור ומתכוון להזמין את המנהיגים הערביים לוועידה בראשות הנשיא טראמפ שתתכנס בקמפ דייוויד. בוועידה, שתתקיים לפני הבחירות, יציג טראמפ בקווים כלליים את תוכנית השלום שלו

ג'ארד קושנר, חתנו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ויועצו הבכיר לענייני המזרח התיכון, פותח היום (רביעי) בביקור בישראל ובמדינות הערביות באזור. קושנר ופמלייתו יקיימו שיחות במצרים, ירדן, קטאר, סעודיה ואיחוד האמירויות. על פי דיווח של נחום ברנע ב'ידיעות אחרונות', קושנר מגיע בכדי להזמין את המנהיגים הערביים לוועידה שהנשיא טראמפ מתכוון לכנס בקמפ דייוויד.

בוועידה, יציג טראמפ בקווים כלליים את תוכנית השלום שלו בלי להיכנס לפרטים מחייבים. כך, למשל, הוא יאמר כן ליישות פלסטינית, אבל לא בהכרח למדינה; כן לנוכחות פלסטינית במזרח ירושלים אבל לא בהכרח לבירה, וכו'. לדברי הפרשן הבכיר נחום ברנע, "אבו מאזן יפסול את התוכנית על הסף; נתניהו ישבח את המאמץ, אבל יאמר שיש לו הסתייגויות רבות, שאותן לא ימהר לפרט. השליטים הערבים יכשירו את המהלך בעצם השתתפותם בוועידה".

עוד דווח כי המהלך נרקח יחד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ועם שגריר ישראל בוושינגטון רון דרמר, שהקדים ובא לשיחות עם נתניהו בארץ. לפי מקור בוושינגטון הוועידה אמורה להתכנס עוד לפני הבחירות בישראל, אך המקור מעריך כי הכוונה כרגע היא שנתניהו לא ישתתף בוועידה שתכונס בקמפ דייוויד מאחר והשתתפותו של ראש ממשלת ישראל תקשה על המוזמנים הערבים.

בתוך כך, בעיתון "אילאף" הרואה אור במפרץ הפרסי דווח כי מלך בחריין חמד בן עיסא אל-חליפה סירב לבקשתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להיפגש עימו בחודש הבא. גורם ערבי בכיר אמר לעיתון כי אל-חליפה סבר כי "טרם הגיע הזמן לכך". עוד הוסיף הגורם כי לאחרונה הגיעה משלחת ביטחונית ישראלית לבחריין במטרה לדון ב"ענייני ביטחון חשובים". במהלך הפגישה, הציעה המשלחת הישראלית שנתניהו יגיע לביקור באל-מנאמה במהלך חודש אוגוסט, לפגישה עם אל-חליפה על מנת להמשיך ולבחון סוגיות ביטחוניות משותפות לשתי המדינות.