מרכזי המפלגות של הבית היהודי והאיוד הלאומי אישרו הערב את הסכם הריצה המשותפת עם הימין החדש. 'באיחוד הלאומי' הסמיכו את סמוטריץ׳ לחתום עם עוצמה יהודית. פרץ: "האיחוד הזה הוא שיציל את גוש הימין כולו". סמוטריץ: "קורא לחבריי בעוצמה, בואו"

מרכזי המפלגות של הבית היהודי והאיחוד הלאומי אישרו הערב את הסכם הריצה המשותפת עם הימין החדש. 'באיחוד הלאומי' הסמיכו גם את יו"ר המפלגה בצלאל סמוטריץ׳ לחתום הסכם גם עם מפלגת עוצמה יהודית תוך שמירה על העקרונות בהסכמים הקיימים ובכפוף לאשור הנהלת המפלגה. במקרה של הסכם עם עוצמה יהודית ביממה הקרובה, בבית היהודי ייאלצו לכנס שוב את המרכז.

יו"ר הבית היהודי השר רפי פרץ אמר בכינוס המפלגה כי, "האינטרס הציבורי עומד לפני האינטרס האישי. זה מה שהנחה אותי כאשר נקראתי לדגל לפני חצי שנה וזה גם מה שהנחה אותי השבוע כשהחלטנו על האיחוד הגדול בימין. מפלגות יכולות לקום וליפול אבל בסוף יש רק מפלגה אחת עם שורשים שבלעדיה אין דבר כזה איחוד הימין, תנועה של 130 שנה – זה הבית היהודי".

"זו הייתה טעות לקחת סיכון שאחת המפלגות לא תעבור את אחוז החסימה, היינו חייבים איחוד גדול, בסוף האיחוד הזה הוא שיציל את גוש הימין כולו". לדבריו, "במציאות הפוליטית והציבורית הקיימת זהו ההסכם הטוב ביותר שאפשר היה להשיג. השגנו רוב בשמונת המקומות הראשונים לנציגי איחוד מפלגות הימין ברשימה, לא ויתרנו על חברי הכנסת שלנו, לא ויתרנו על הערכים והדגלים שלנו. על פתק הבחירות ימשיכו להתנוסס בגאווה אותיות הט.ב שלנו".

יו"ר האיחוד הלאומי והשר בצלאל סמוטריץ׳ בכינוס מפלגתו שהתקיימה במקביל כי, "אני גאה במפלגה הזאת, ושמח באחדות, מפלגת האיחוד הלאומי גילתה אחריות מהרגע הראשון. שמנו את האגו בצד והובלנו את המערכה למען עם ישראל ולמען הימין כולו. בהזדמנות זאת, שוב, אני קורא לחבריי בעוצמה, בואו, אנחנו צריכים אתכם, עם ישראל צריך אתכם. בואו הערב הצטרפו לאחדות וביחד ננצח".

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן אמר בכינוס מרכז הבית היהודי לפני ההצבעה, "חבריי וחברותיי, נבחרתי במקום השני בבחירות במרכז, והאיחוד הזה מציב אותי במקום לא ריאלי. הייתי יכול לעמוד מולכם ולומר לכם להצביע נגד. אני אומר לכם בפירוש – אין הסכם טוב מזה. על כולנו להצביע בעד ההסכם. רק באחדותנו נגיע למספר רב של מנדטים ולהצלחה בבחירות".