ראש הממשלה נפגש הערב שליח הנשיא לאזור, לקראת ההחלטה על מועד פרסום עסקת המאה. בבית הלבן מכחישים את הדיווחים על פסגה בין טראמפ למנהיגי ערב. פרידמן: ההחלטה לבנות בשטחי C - ישראלית טהורה. קושנר ימשיך לביקור במצרים

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב עם חתנו ויועצו הבכיר של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ – ג'ארד קושנר ועם שליח ארה"ב למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט, בלשכת רה"מ בירושלים. בפגישה משתתפים גם השליח האמריקני לענייני איראן בריאן הוק, שגריר ארה״ב בישראל דיוויד פרידמן ושגריר ישראל בארה"ב רון דרמר.

מחר ייצא יועצו הבכיר של טראמפ, ג'ארד קושנר, למצרים וייפגש עם הנשיא א-סיסי ואז למרוקו שם ייפגש עם המלך מוחמד השישי. קושנר החל את מסעו באזור אתמול בסעודיה ונפגש עם יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן. מוקדם יותר היום הוא הגיע לרבת עמון ונפגש עם עבדאללה מלך ירדן.

נתניהו, קושנר, גרינבלט, פרידמן, ודרמר. צילום: קובי גדעון, לע"מ

ב'חדשות 13' דווח הערב כי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ יכריע בשבועות הקרובים, עד סוף חודש אוגוסט, האם לפרסם את תכנית השלום שגיבשו יועציו עוד לפני הבחירות בישראל שיתקיימו ב-17 בספטמבר. "קושנר וצוותו יחזרו לארה"ב וידווחו על שיחותיהם לנשיא, לסגן הנשיא, לשר החוץ וליועץ לביטחון לאומי וידונו עמם בצעדים אפשריים לגבי המשך קידום תכנית השלום", צוטט בכיר בבית הלבן.

הבכיר האמריקני הכחיש הערב את הדיווח שהבאנו הבוקר מ'ידיעות אחרונות' על פסגה שמתכנן נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ עם מנהיגי מדינות ערב, במסגרתה ייחשפו פרטים על "עסקת המאה". "לא מתוכננת כרגע פסגה כזו", אמר הבכיר. על פי הדיווח, קושנר הגיע לאזור בכדי להזמין את המנהיגים הערביים לוועידה שהנשיא טראמפ מתכוון לכנס בקמפ דייוויד.

בתוך כך, ב'כאן חדשות' דווח הערב כי שגריר ארצות הברית בישראל דיוויד פרידמן אומר כי החלטת הקבינט המדיני-ביטחוני בנוגע לבנייה לפלסטינים בשטח C היא החלטה ישראלית טהורה וכי הממשל האמריקני לא היה מעורב בהחלטה. גורם בסביבתו של פרידמן הבהיר כי השגריר לא ביקש ולא עודד כל בקשה ספציפית בנושא.