יו"ר הבית היהודי על הוויתור לשקד: "היה קשה לוותר על המקום הראשון אבל לא במובן האישי. לא ויתרנו על המיקום שלנו ברשימה, כל אחד שילם מחיר בדרך". על ליברמן: "יוביל אותנו להתנתקות ב'". וגם: התחייב להמליץ על נתניהו, בשונה מבנט ושקד

יו"ר הבית היהודי השר רפי פרץ מסביר בראיון ל'ישראל היום' את הוויתור שעשה לטובת הצבתה של איילת שקד במקום הראשון ברשימת "ימינה" – הימין המאוחד: "כשהבנתי שאצטרך לזוז הצידה לטובת הצלת ממשלת הימין וחיזוק מקומה האיתן של הציונות הדתית – עשיתי זאת".

פרץ מבהיר כי למרות שלא יוביל את הרשימה, הוא לא מרגיש כמי שנאלץ להתפשר: "לא ויתרנו על המיקום שלנו ברשימה, רצינו חמישה מקומות בשמינייה הראשונה, שישה מקומות בעשירייה הראשונה – ולזה הגענו. כל אחד שילם מחיר בדרך. אני לא מרגיש שהפסדנו".

לדבריו, "היה קשה לוותר על המקום הראשון אבל לא במובן האישי. חשבתי שבראש הציונות הדתית צריך לעמוד מישהו שצמח מתוך התנועה. הבנתי שבבית היהודי ברור שיהיה מישהו שצמח מהציונות הדתית אבל עכשיו פותחים אופק חדש של ימין מאוחד שבו מאפשרים לאלקטורט לנצח, כשהחיבור הזה הוא עד הבחירות. אחריהן לא נמשיך יחד. העניין הציבורי גובר על העניין האישי".

במהלך הראיון מדגיש פרץ כי הרשימה תמליץ רק על בנימין נתניהו כמועמד לראשות הממשלה, בניגוד לשקד ולנפתלי בנט שרצו נוסח עמום ורחב יותר כגון "מועמד מהימין". על אביגדור ליברמן הוא אומר: "בתור אדם שגורש מביתו, אני אומר לך שליברמן יוביל אותנו להתנתקות ב'. אנחנו רואים את הוועידה שמארגן הנשיא טראמפ, זו יוזמה מבורכת אבל אם תהיה ממשלת שמאל התוצאות עלולות להיות הרסניות מבחינת ההתיישבות".