Yonatan Sindel/Flash90

"שיאים חדשים של חרפה": מחאה על ביזוי ספר התורה הבוקר בכותל

השר אריה דרעי: "דריסה ברגל גסה של כל הקדוש והיקר לנו וממחישה את הבוז העמוק שהן רוחשות כלפי המסורת שלנו". ח"כ מלכיאלי: "אין מילים היכולות לתאר את הבושה". ח"כ אזולאי: "כל מטרתם היא לנגח ולבזות את קודשי ישראל"
 • " החופש הנורא ביותר בחיי " חני בעדות קשה

  תוכן מקודם

 • "מודים על כל איבר שחוזר לתפקד" מיטל בטור מרגש

  תוכן מקודם

 • "אבא עזב אותי בגיל 4" ניכור הורי או נטישה?

  תוכן מקודם

 • גם מעדן שוקולד אמיתי וגם גלילי וופל קראנצ'י? בואו להכיר מקרוב >>

  תוכן מקודם

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי התייחס לפרסום כי נשות הפרובוקציה הסתירו ספר תורה בשירותים הציבוריים בניסיון להכניסו לרחבת הכותל, "כל לב יהודי צריך להזדעזע הבוקר מהמעשה המחפיר של חילול ספרי התורה בכותל המערבי ע"י קבוצת הרפורמיות. אחרי שהן מנסות לחלל פעם אחר פעם את הכותל הקדוש במעשיהן ההזויים, הן לא בוחלות להכניס ספרי תורה קדושים אל השירותים רח״ל. זו דריסה ברגל גסה של כל הקדוש והיקר לנו וממחישה את הבוז העמוק שהן רוחשות כלפי המסורת שלנו".

חבר הכנסת מיכאל מלכיאלי מ'ש"ס' הגדיר את ההתרחשויות הבוקר בכותל המערבי כ"זוועה" ומסר כי, "אין מילים היכולות לתאר את הבושה של אותה קבוצה העסוקה מבוקר עד ערב בשבירת שיאים חדשים של חרפה וביזיון של כל היקר והקדוש לעם היהודי".

ח"כ ינון אזולאי מהמפלגה הוסיף כי, "שוב הוכח שכל מטרתם של קבוצה הזויה זו היא לנגח ולבזות את קודשי ישראל שאבותינו מסרו ע"ז נפש. כפי שכבר בעבר התבטא עליהם מרן רבינו הגדול הרב עובדיה יוסף זצוק"ל: 'הרשעות האלה, רפורמיות האלה, הן עושות הכל בשביל לנגח את היהדות'. החברה הישראלית כולה, החשובה לה מסורת ישראל עליה לגנות ולהוקיע קבוצה זו ומעשיה המזעזעים".

הקרן למורשת הכותל דיווחה הבוקר על פרובוקציה של כ-20 נשים המשתייכות לקבוצת "נשות הכותל" שבחרו להגיע לשריד בית מקדשנו ולחרף את מסורת ישראל. מהקרן נמסר כי, "אותר ספר תורה שניסתה להחדיר קבוצת נשות הכותל לרחבת הכותל, הספר הגיע לילה קודם והוטמן בשירותים הציבוריים ברחבת הכותל המערבי כדי להכניסו בהפרה בוטה של ההנחיות".

במקום התקהלו כאלף יהודים ודתיים אורתודוקסים שהגיעו לתפילת ראש חודש אב בכותל המערבי, חלקם התעמתו עם נשות הפרובוקציה ועם הרפורמים והקונסרבטיבים. על פי הקרן למורשת הכותל, פעילה של "נשות הכותל" הסירה את כיסוי הראש של אישה אורתודוקסית וכנגד מחו נשים אורתודוקסיות נגדה, התוקפת האלימה קיבלה התקף חרדה וטופלה ע"י אנשי מד"א.

מנגד, נרשמה גם אלימות מהצד החרדי כאשר מנכ"ל "התנועה המסורתית" ד"ר יזהר הס שנכנס לתוך המון של צעירים חרדים הותקף באלימות וחולץ ע"י משטרת ישראל שעצרה את התוקף. "המון חרדי מוסת ושונא הקיף אותי בדחיפות, בעיטות ויריקות, וקרע את הטלית מעלי. הכיפה הושלכה לקרקע ונרמסה יחד עם הטלית תחת רגליהם. לשמחתי המשטרה זינקה הפעם על התוקפים ועצרה אחד מהם", אמר הס.

מהקרן למורשת הכותל המערבי נמסר כי, "מגנה בכל תוקף את הפרובוקציה של קבוצת נשות הכותל מדי ראש חודש והן את האלימות החריפה שכנגד. האירועים מטופלים ע"י משטרת ישראל". בארגון "נשות הכותל" טענו כי סך הכל נכנסו 200 נשים מקבוצתם לתפילה והכחישו כי הסתירו ספר תורה בשירותים, אך הודו שניסו להכניס ספר תורה למתחם בניגוד לנהלים.

כתבות קשורות

דרעי תוקף את הממשלה: "מדושני עונג שמסתובבים עם כוס יין לבן"
הגאון רבי ראובן אלבז ר"י אור החיים בביקור במעונו של האדמו"ר מצאנז
שמחת החתונה לנין גאב"ד ירושלים • גלריה
מלכות בית רוז'ין: קהל ענק בשבת התאחדות בסאדיגורה
ר"י זוועהיל הגה"צ רבי שמואל דוד גולדמן בביקור אצל האדמו"ר מתולדות יהודה
סיום משניות ככלות השלושים לפטירתו הטראגית של האברך הרב יחזקאל דוב מאנדל ז"ל • גלריה
בתום דרמה בנתב"ג: מטוס עם תקר בגלגל ביצע נחיתת חירום, אין נפגעים
שמחת הבר מצוה לנכד האדמו"ר מקראלי זצ"ל
זעם בקרב החרדים לאחר אישור התקציב: "פגיעה מרושעת בשכבות החלשות"
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • רבי ישעיה יוסף פונטירמולי זצ"ל מחכמי איזמיר
עשרות רבני קרית אתא התאחדו בקובץ תורני של ישיבת חב"ד
אסון מירון: חברי וועדת החקירה הגיעו להר בפעם הראשונה

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן