התמונות שהופצו ועוררו את זעמם של הירדנים

בעקבות סרטון שהופץ: ירדן סגרה את קבר אהרן בפני יהודים

התקשורת המקומית דיווחה כי שר ההקדשים במדינה, עבד א-נאצר אבו אל-בצל, החליט למנוע כניסת תיירים למתחם שבפטרה ללא אישור. זאת, לאחר שלטענת הירדנים כניסת היהודים בוצעה באופן לא חוקי. משרד החוץ: "בודקים את האירוע"

 • הרבו רחמים: אם לששה ילדים במצק קריטי

  תוכן מקודם

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

 • שמיים סגורים: שערי דמעות לא ננעלו בליזענסק

  תוכן מקודם

 • "אני מתחנן, עזרו לי להחזיר לילדים אמא בריאה" אברך צעיר מתחנן על חיי אשתו.

  תוכן מקודם

ירדן הורתה לסגור את קבר אהרן הכהן למבקרים לאחר שקבוצה של כ-500 יהודים תועדה מתפללת במקום ערב הילולת אהרן הכהן המתקיימת היום, ראש חודש אב. הסרטון הקצר פורסם ברשתות החברתיות, ובעקבות כך הורה אתמול (חמישי) שר הדתות הירדני, עבד א-נאצר אבו בסל, לסגור את האתר שנמצא בפטרה, למבקרים.

לטענת כלי התקשורת המקומיים, החלטה התקבלה מאחר ותפילת היהודים במקום אינה חוקית. משרד ההקדשים הירדני מסר כי יפתח בחקירה על מנת לגלות מי התיר את כניסת המתפללים היהודים למקום, וכי ויעמיד את האחראי לכך לדין. השר הירדני ביקש מהאחראי על הקבר למסור את מפתחותיו לממונה על נפת "מען" שבדרום ירדן, ולא לאפשר לאף מבקר להיכנס אליו ללא אישור המשרד.

קבר אהרון ממוקם בראש הר הרון, מערבית לעיר פטרה שבדרום ירדן, ומשקיף על הגדה המערבית. היום, ראש חודש אב, מציין עם ישראל את יום פטירתו של וקברו הופך למוקד עליה לרגל עבור מאות שומרי תורה ומצוות המבקשים להתפלל במקום, למרות הקושי.

ממשרד החוץ נמסר בתגובה כי הם נמצאים בקשר עם עמיתיהם הירדנים ובודקים את האירוע.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן