ההסתה של יו"ר יש עתיד נגד המגזר החרדי עולה שלב, כשהפעם הציג את הנציגים החרדים כסוחטים את כספי המדינה. דרעי: "תביאו עוד טרליון שקל לישיבות". ליצמן: "אני רוצה את כל הכסף שיש לישראל" • ומי היה הראשון לגנות? הח"כ מ'כחול לבן' שהופל בפח

ההסתה של יו"ר יש עתיד יאיר לפיד נגד המגזר החרדי עולה שלב, כשהפעם בחר להשתמש באמירות אנטישמיות לחלוטין. בסרטון שפרסם בעמוד הטוויטר שלו הציג קבוצת וואטצאפ בה כביכול חברים ראשי הקואליציה, כשח"כ דוד ביטן מבקש מהחברי הקבוצה להתחייב לתמוך בנתניהו. בתמורה כביכול מבקש דרעי "תביאו עוד טרליון שקל לישיבות", וליצמן כביכול אומר, "אני רוצה את כל הכסף שיש לישראל".

הראשון לגנות את הדברים, מבלי ידיעתו, היה ח"כ צבי האזור מ'כחול לבן', שנשאל בראיון ל'קול ברמה' על הדברים, כביכול נאמרו על ידי חבר כנסת מהליכוד כלפי האתיופים: "הליכוד (כלומר 'כחול לבן', המפלגה בו האזור ולפיד חברים, ב.ב.) לא בוחל בשיח שנאה במדינת ישראל, העצמת מחלוקות ופגיעה בסולידריות", התחיל האוזר להשיב עד שהמרואיין קטע אותו וסיפר לו את האמת.

אחרי שהבין כי נפל בפח, היה הרבה יותר זהיר ולא חזר על הגינוי, "אין לי רצון לשחק את המשחקים האלה של נדמה לי, אני חושב שמדינת ישראל והאתגרים שעומדים בפניה מחייבת לכידות, מחייב אחדות, מחייבת שיח מחבר ולא מפלג, נדמה לי שכחול לבן היא לא המפלגה הראשית, העיקרית שמנהלת שיח שנאה במדינת ישראל".

הראיון של ח"כ צבי האזור ב'קול ברמה'. האזינו

 

 

דרעי ללפיד: "אתה בורח להסתה שחוקה – צא מהטוויטר ובוא לעימות"

‏ח"כ ינון אזולאי אמר בתגובה לסרטון: "הטרול של המרשתת לפיד לא בוחל בשום קמפיין של הסתה כנגד הציבור המסורתי והדתי בישראל. כמוג לב מאחורי מקלדת מסתתר לו מר לפיד מאחורי גבם של הקמפיינרים בעלי ניחוח אנטישמי ורק שלא יקבל אישור מהגנרלים לצאת לעימות פומבי ישיר ועובדתי מול שר הפנים אריה דרעי".

חבר הכנסת מיכאל מלכיאלי (ש"ס) בתגובה לסירטון ההסתה מבית 'כחול לבן': "מפלגת כחול לבן המובלת על ידי יאיר לפיד אשר כשר אוצר חתך באכזריות קצבאות לילדים בעלי מוגבלויות רק עקב כך שנולדו להורים חרדים, ממשיך גם בימים בהם מתאבל עם ישראל על חורבן הבית -במסע ההסתה והשקרים כנגד המגזר החרדי".